середа, 5 вересня, 2018, 12:09 Львів
ЛМР дозволила «АВЕ Львів» перевантажувати сміття на вул. Північній ще 10 днів
Сміття на території перевантажувальної станції «Північна» у Львові. Фото: city-adm.lviv.ua
Сміття на території перевантажувальної станції «Північна» у Львові. Фото: city-adm.lviv.ua

Виконавчий комітет Львівської міськради дозволив компанії «АВЕ Львів» використовувати майданчик для перевантаження сміття на вул. Північній ще 10 днів. За цей час перевізник має знайти нову ділянку.

З проханням пролонгувати термін роботи перевантажувальної станції на вул. Північній до мерії звернувся сміттєвий оператор. Як повідомив директор «АВЕ Львів» Олег Гайовишин, компанія уже знайшла новий майданчик – на приватній території за 20 км від Львова. Втім, під час зустрічі проти виступила громада.

«На жаль, не зможу сказати адресу, щоб ще більше не збурювати громаду. Поки ми відклали другу зустріч до наступної неділі, буде схід громади, будемо старатися переконати людей і знайти консенсус саме в сенсі і проблеми, якає в цьому населеному пункті – це збір і вивезення відходів, і в сенсі якихось можливо відшкодувань, які ми зможемо робити», – зазначив Олег Гайовишин.

Він також запевнив, що майданчик на вул. Північній очистили від сміття – з червня вивезли 10 тис. тонн відходів, що там накопичилися і протягом останнього тижня перевантаження працює «з коліс на колеса», тобто зі сміттєвозів відходи одразу завантажують у вантажівки, які везуть сміття на подальше захоронення.

«Якщо не використовувати перевантаження, а працювати прямими рейсами, однозначно вивезення сміття зі Львова не буде виконуватися і ми отримаємо сміттєвий колапс. Не хотілось би знову до цього допустити», – зазначив директор «АВЕ Львів».

Він також повідомив, що нова ділянка уже повністю підготовлена для перевантаження сміття: вона вкрита бетонною поверхнею, обгороджена, щоб не було розвіювання сміття, є спеціальна естакада для завантаження автомобілів, залишилося лише отримати погодження мешканців.

Згідно з сьогоднішнім рішення виконкому, «АВЕ Львів» дозволили використовувати майданчик на Північній до 15 вересня.

Нагадаємо, 10 липня виконавчий комітет ЛМР прийняв рішення, яким заборонив функціонування майданчика для перевантаження сміття на вул. Північній, 1. Як зазначив міський голова Андрій Садовий, оскільки зазначена ділянка розташована за 2,3 км від аеропорту, СБУ надіслала мерії листа з вимогою гарантувати безпеку польотів через згромадження на станції птахів.

Відтак, своїм рішенням, виконком зобов’язав «АВЕ Львів» до 31 серпня вивезти з території усе накопичене сміття, а з 1 вересня, встановивши там шлагбаум, обмежив в’їзд.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка заявив про намагання влади міста робити на смітті політику і пригрозив, у разі подальшого блокування Північної облдержадміністрація поверне місту функцію очищення Львова від сміття.

Тим часом СБУ спростувала повідомлення ЛМР про вимогу закрити станцію «Північна».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 23:22 :16