Новини » Політика 5 вересня, 2018, 16:14
Леонов: Для України є важливим збереження консульських відділень в РФ
ZIK
ZIK

Через консульські відділення в Російській Федерації Україна наразі може допомагати своїм політичним в’язням. Якщо ж взагалі розірвати дипломатичні відносини, це означатиме, що треба буде шукати союзну державу, яка погодиться представляти інтереси України.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Олексанлр Леонов.

«Думаю, що зараз розрив дипломатичних відносин можна виносити на обговорення. Адже треба зважати на те, що є і позиція союзників в нормандській вже не четвірці, а, скажімо, трійці, а також є позиція Сполучених Штатів Америки та ЄС», – сказав Леонов.

З іншого боку, на його думку, міністр закордонних справ України Павло Клімкін вже дав зрозуміти, як можна обмежити можливість росіян в’їжджати на територію України.

«Ініціатива міністра закордонних справ України Клімкіна про введення біометричних паспортів, фактично, є збереженням безвізового режиму. Насправді ж не багато росіян на сьогодні мають такі документи», – зазначив він.

Але найголовнішим моментом, чому Україна досі не розірвала дипломатичні відносини з Росією є той, що вона хоч якось може надавати допомогу своїм громадянам на території РФ.

«На сьогоднішній день збереження дипломатичних відносин і її головний мотив – це збереження консульських відділень, через які Україна надає допомогу політичним в’язням. Якщо Україна їх розірве, то це означатиме, що треба буде знайти країну, яка представлятиме наші інтереси. Наскільки це можливо, я не знаю. Хоча, по факту, дипвідносини були розірвані ще з початку анексії. Тому зараз знову це є питанням дискусійності з точки зору європейських і американських союзників», – вважає Леонов. 

Нагадаємо, керівник МЗС України Павло Клімкін заявив, що Україні потрібно докорінно переглянути всю договірно-правову базу з Російською Федерацією. Раніше ж повідомлялось про те, що Україна розриває договір про дружбу з Росією.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 09:51 :29