Новини » Політика 5 вересня, 2018, 21:35
Леонід Ємець вбачає конфлікт інтересів між ГПУ і програмою журналістських розслідувань «Схеми»
ZIK
ZIK

У Конституції України є чітка норма, яка дає право не тільки журналісту, а й кожному громадянину відмовитися від своїх свідчень, якщо він вважає, що ця інформація буде використана проти нього.

Про це завив народний депутат України Леонід Ємець у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Як повідомлялося, Генпрокурор Юрій Луценко запросив головного редактора програми розслідувань «Схеми» Наталію Седлецьку на закриту зустріч. У відповідь на таке запрошення журналістка запропонувала Юрію Луценку дати відкритий коментар у прямому ефірі «Радіо Свобода».

«У Конституції України є чітка норма, яка дає право не тільки журналісту, а й кожному громадянину відмовитися від своїх свідчень, якщо він вважає, що ця інформація буде використана проти нього. Це є норма прямої дії і за її використання ніхто не може бути засуджений ані політично, ані кримінально!» – наголосив Леонід Ємець.

Утім, на думку депутата, головна проблема в тому, що в Україні ніхто не дотримується Конституції. І наразі це тільки документ, на якому записані правильні речі, яких ніхто не дотримується.

«Очевидно, що є прямий конфлікт інтересів тієї ж ГПУ з програмою «Схеми», яка розслідує справи по Генеральній прокуратурі. Відтак, потрібно визнати, що наша держава дуже хвора в частині реально діючого державного апарата, який захищає права людини», – констатував Леонід Ємець.

Нагадаємо, група депутатів підписали звернення до Генерального прокурора Юрія Луценка з проханням про невідкладний прийом через рішення суду про надання доступу ГПУ до телефону журналістки «Схем» Наталії Седлецької протягом 17 місяців.

Відповідне звернення підписали народні депутати Мустафа Найєм, Світлана Заліщук, Сергій Євтушок, Сергій Лещенко, Ольга Червакова, Олена Сотник, Вікторія Войціцька, Юрій Левченко, Олексій Рябчин, Альона Шкрум, Іван Крулько, Оксана Юринець, Павло Різаненко, Леонід Ємець.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 19:07 :29