Новини » Політика 5 вересня, 2018, 16:04
Кошель: Семеро із 13 кандидатів у президенти прогулюють свою роботу
ZIK
ZIK

Напередодні виборів парламент все менше займається законодавчою роботою, і все більше стає заручником президентських перегонів. Ймовірно, питання оновлення складу ЦВК, ухвалення нового виборчого права, кодексу народні обранці відтягнуть для своїх наступників.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

«Існує тенденція напередодні кожної загальнонаціональної виборчої компанії – український парламент частково стає заручником цього процесу», – зауважує експерт.

Він додає, що у парламенті тепер переважає, ймовірно, емоційна складова, політичні ігри, проте не законодавча робота.

«За підсумками першої сесії, серед нардепів ми бачили 13 потенційних кандидатів у президенти. Утім, семеро з них пропустили сто відсотків засідань парламентських профільних комітетів. Тобто, потенційні учасники президентських перегонів банально не виконують свою роботу», – зазначає Олексій Кошель.

Крім того, експерт звертає увагу і на інший тривожний показник роботи народних депутатів.

«Вчора кілька разів поспіль ставилися на голосування технічні питання щодо порядку денного парламенту. Думаю, що у багатьох моментах парламент буде заручником виборчої кампанії, але ця тенденція є традиційною», – наголошує голова Комітету виборців України.

Також він переконаний, що ситуація довкола переобрання членів ЦВК зайшла у глухий кут. Найімовірніше, вибори пройдуть за участі старої команди виборчої комісії.

«Всі політики у форматі гасел говорять про необхідність ротації ЦВК, однак ніхто не пропонує реального механізму розв’язання проблеми. Навіть голова ВРУ розмірковує вголос про можливі сценарії, втім нічого не робить», – підкреслює експерт.

Голова Комітету виборців України звертає увагу на те, що у політичних партій парламенту погляди на утворення нового складу ЦВК розбігаються. Водночас, їхній компроміс може затягнутися на декілька місяців.

«Якщо ми оберемо пропозицію БПП, у якій йдеться про тринадцять нових кандидатів на тринадцять місць, то, фактично, питання можна виносити на голосування. Проте цей варіант не враховує позицію Опоблоку. Якщо ми шукатимемо компромісу, то процес затягнеться мінімум на півтори-два місяці. Тому існує серйозна загроза, що ми ринемо у виборчу компанію зі старим складом ЦВК», – вважає експерт.

Крім того, ймовірно, питання Виборчого кодексу розглянуть всередині осені, припускає голова Комітету виборців України.

«Є дуже оптимістична думка, що питання  Виборчого кодексу винесуть на голосування у жовтні. Робота над кодексом повинна перейти із формату робочої групи у руки профільного комітету. У такий спосіб треба акумулювати всі зусилля і за півтора місяці частково доопрацювати Виборчий кодекс», – зазначає експерт.

Голова Комітету виборців України зазначає: хоч деякі політики і вважають, що новий Виборчий кодекс необхідно ухвалювати, втім, бажають відкласти час його дії.

«Напевно, виборча кампанія 2019 року буде проводитися за старим законодавством. А, скажімо, наступна – за новим Виборчим кодексом. Я думаю, що ця позиція має бути неприйнятною для суспільства. Адже, фактично, це введення людей в оману. З боку парламенту було б раціонально розпочати роботу над проектами закону України про парламентські вибори. На розгляді є вісім законопроектів, з них два – доволі якісні», – звертає увагу Олексій Кошель.

Також експерт переконаний, що робота над законом про вибори є більш реалістичною, аніж ухвалення Виборчого кодексу.

«Існує думка, що в Україні можуть відбутися вибори президента не 31 березня, а на початку літа. Однак, я читав матеріали впливових юристів і вони наголошували на тому, що цей сценарій – неприпустимий.  Припускаю, що це просто інформаційні «вкиди» з боку штабів різних кандидатів у президенти», – додає Олексій Кошель.

Нагадаємо, нещодавно політолог Тарас Чорновіл зауважив, що законопроект про Виборчий кодекс потребує доопрацювання, адже має щонайменше близько десяти прогалин, які дозволять владі маніпулювати.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 12:32 :36