live
Новини » Політика 88

Комітет ВР одностайно підтримав президентський законопроект про ЄС і НАТО

Верховна Рада України. Фото: radiosvoboda.org

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони підтримав президентський законопроект зі змінами до Конституції щодо закріплення курсу України на європейську і євроатлантичну інтеграцію.

Рішення одностайно було прийнято на засіданні комітету 5 вересня, пише «Українська правда».

«Одинадцять «за». Одноголосно. Зафіксуйте це», – оголосив голова комітету Сергій Пашинський.

Він нагадав процедуру прийняття змін до Основного закону України: «Суб’єкт законодавчої ініціативи вніс законопроект, ми зараз даємо висновок і в залі, дуже сподіваюся, що отримуємо 226 голосів. Потім цей проект іде до Конституційного суду. Якщо він отримує висновок КС, на наступній сесії він вноситься в зал і потребує 300 голосів».

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко зареєстрував у Верховній Раді проект змін до Конституції щодо прагнення інтеграції України в НАТО і Європейський Союз.

Згідно документу в статті 85 пропонують визначити, що до повноважень Верховної Ради належить «визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору».

Статтю 102 запропоновано доповнити положенням, що «Президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору».

Стаття 116 доповнюється новим пунктом, згідно із яким Кабінет міністрів «забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору».

Loading...
Loading...
Loading...