live
Новини » Події

Глава Нацполіції: Росія видає бойовикам на Донбасі зброю, захоплену під час анексії Криму

Поліція встановила понад 60 фактів вилучення у бойовиків зброї з території окупованого півострова Крим

Росія, порушуючи міжнародне законодавство, озброює бойовиків на Донбасі зброєю, захопленою в українських військових частинах під час анексії Криму.

Про це розповів голова Національної поліції Сергій Князєв, повідомляє прес-центр поліції.

«Після 2014 року, коли російська окупаційна влада захопила Крим, вогнепальна зброя з понад десяти військових частин, яка до 2014 року належала Збройним Силам України, а потім була захоплена під час анексії, – використовувалася на території проведення антитерористичної операції», – наголосив Князєв.

За його словами, за 4 роки поліція встановила понад 60 фактів вилучення у бойовиків зброї з території окупованого півострова Крим. На момент анексії ця зброя перебувала у військових частинах ЗСУ на території Севастополя, Феодосії, Сімферополя.

Нацполіція

Князєв повідомив зокрема про вилучення на території Донецької та Луганської областей 51 автомата, 15 пістолетів, двох гранатометів та одного карабіна.

За цим фактом поліція розпочала кримінальне провадження відносно Російської Федерації за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 438 Кримінального кодексу України, що передбачає кримінальну відповідальність за застосування засобів ведення війни, заборонених міжнародним правом.

На даний час досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

«Вказані факти свідчать, що саме Російська Федерація озброює сепаратистів на сході нашої країни, які щоденно убивають мирних громадян та українських військових», – підкреслив глава Нацполіції.

Тим самим, за словами Князєва, влада РФ порушила низку міжнародно-правових договорів, зокрема, і Женевську конвенцію.

Нагадаємо, у маріупольському гаражі батька бойовика правоохоронці виявили схованку зброї, частина з якої була вкрадена з військової частини у Криму під час анексії півострова.Loading...
Loading...
Loading...