Новини » Події 5 вересня, 2018, 18:26
Естонський суд арештував офіцера та його батька за підозрою у шпигунстві на ГРУ

Естонський суд заарештував двох чоловіків, підозрюваних у передачі секретних даних Головному розвідувальному управлінню (ГРУ) Генштабу Збройних сил Росії.

Про це повідомляє прес-служба національного телерадіомовлення.

«Напередодні Хар’юський повітовий суд видав санкції на арешт двох осіб, яких Поліція безпеки підозрює у державній зраді. Це майор Сил оборони Естонії, 38-річний Денис Метсавас, і його 65-річний батько Петро Волін», – йдеться у повідомленні.

Згідно з підозрою, чоловіки передавали інформацію, що становить державну таємницю, та інші секретні відомості в Головне управління інформації Генерального штабу Збройних сил Російської Федерації (ГРУ).

За словами генерального держпрокурора Естонії Лавлі Перлінга, підозрювані в державній зраді громадяни Естонії Денис Метсавас і Петро Волін передавали секретні відомості в ГРУ протягом п’яти років.

Головнокомандувач Сил оборони Ріхо Террас сказав, що Денис Метсавас служив в естонській армії з 1998 року і справляв враження надійної людини. Він служив в артилерії, потім у Генштабі. Террас пообіцяв проаналізувати ситуацію, зробити висновки і вжити заходів, щоб ліквідувати завдані збитки. За словами Терраса, кількість і зміст переданої до ГРУ інформації зараз уточнюється. Метсавас брав участь у складанні планів оборони Естонії.

За словами директора КаПо (Поліція безпеки) Арнольда Сінісалу, передана інформація стосувалася партнерів Естонії, військової інфраструктури і співпраці з союзниками. Як повідомила держпрокурор, яка веде цю справу, Інни Омблер, підозрюваний передавав інформацію іноземній розвідслужбі за винагороду.

Батько Метсаваса Петро Волін за радянських часів служив у прикордонних військах, що підпорядковувалися КДБ.

5 вересня з цього приводу відбулася спільна прес-конференція генерального держпрокурора Естонії Лавлі Перлінг, держпрокурора Інни Омблер, генерального директора Поліції Безпеки (КаПо) Арнольда Сінісалу та головнокомандувача Сил оборони Естонії генерала Ріхо Терраса.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 00:22 :55