Новини » Політика 5 вересня, 2018, 18:47
Експерт із питань стратегії назвав розстріл Небесної Сотні сучасним «червоним терором»
ZIK
ZIK

«Терор» певною мірою відбувається в Україні і дотепер: розстріл Небесної Сотні у центрі Києва, вбивства й замахи на життя активістів, підриви у центрі Києва машин журналістів, воїнів-захисників, громадських діячів.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив директор Центру стратегічних розробок Андрій Ніцой.

Гість програми вважає, що Україна не винесла уроків із трагічної дати, яку згадують сьогодні – 100 років від початку «червоного терору», злочинної репресивної політики комуністичного режиму.  Водночас Андрій Ніцой нагадав, що століття тому ця дата нічого для України не означала, адже на той час вона була окремою державою, в якій створювалася Академія наук, відкривали школи, бібліотеки, музеї; відбувалися реформи.

«Це була зовсім інша держава, до якої Москва зі своїми «ВЧК», зі своїми «трійками» не мала жодного відношення. Понад те, українці про це тоді нічого не знали, крім правлячої верхівки, можливо. Ми жили своїми інтересами, своїми проблемами», – зазначив Андрій Ніцой.

Гість програми вважає, що «терор» відбувається в Україні і дотепер, щоправда, не такою мірою, як за більшовиків.

«Ми ж бачимо, що відбувалося за часів правління Януковича – розстріл Небесної Сотні у центрі Києва. Ніхто не покараний, причому ніхто не покараний і з тих, що стріляли, і тих, що підбурювали. Слідства нема, повний саботаж, повний колабораціонізм цієї влади. Ми бачимо 10 тисяч справ проти тих, хто пішов 2014 року захищати нашу країну від зовнішнього агресора, ми бачимо переслідування добровольців і волонтерів. Тому, звичайно, у XXI столітті усі ці «розстрільні штуки» не проходять, але є вбивства й замахи на життя активістів, підриви у центрі Києва машин журналістів, воїнів-захисників, громадських діячів», – акцентував Андрій Ніцой і додав, що влада, яка мала би дбати про безпеку й оборону, забезпечувати стабілізацію ситуації, займається піаром.

Нагадаємо, нині в Україні вшановують жертв «червоного терору». 100 років тому, 5 вересня 1918 року, більшовики прийняли декрет, згідно з яким для боротьби з контрреволюцією та спекуляцією «класових ворогів» ізолювали у концентраційних таборах, фізично знищували «всіх осіб, причетних до білогвардійських організацій, змов і заколотів».

Додамо, закони про декомунізацію набули чинності у 2015 році. Зокрема в Україні протягом останніх трьох років перейменовано в рамках декомунізації близько тисячі населених пунктів та 52 тисячі площ і вулиць.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 06:52 :48