середа, 5 вересня, 2018, 14:32 Політика
Експерт: Як можна продовжувати договір із Росією після агресії на Донбасі?
ZIK
ZIK

Найбільший шок від економічного розриву із Росією Україна уже пережила у 2014-2015 роках. Тоді ж ми втратили Крим та велику частину промисловості. До того ж, не зрозуміло, як можна погоджуватись на пролонгацію Договору про дружбу, співробітництво і партнерство, якщо відбулась анексія та агресія Росії на Донбасі.

Таку думку в ефірі час інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Олександр Леонов.

Голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко наголосив: якщо Україна та Росія не продовжить Договір про дружбу, співробітництво і партнерство, це призведе до негативних наслідків в економічній сфері.

«Найперше, вони відіб’ються на громадянах, які перебувають на заробітках у РФ. Адже разом із цим договором тягнулась і низка різноманітних міждержавних угод – між міністерствами та відомствами. Зокрема, і питання безвізового режиму із Росією», – розповів Чаленко.

Тому, за його словами, державі доведеться якось компенсовувати зовнішні інвестиції, які надійшли в Україну із РФ.

«До сьогодні серед усіх іноземних держав, які вкладають в українську економіку, російський бізнес залишається першим», – зауважив експерт.

До того ж, він наголосив: розірвання цієї угоди стосуватиметься і безпосередньо інших суміжних договорів. Адже у них є посилання саме на цей документ.

«В самих угодах, які далі були ухвалені між Україною та Росією, міністерствами і відомствами, йде конкретне посилання саме на цей договір. Якщо ми його не продовжуємо, відповідно й виникнуть питання щодо денонсації інших угод», – зазначив Чаленко.

Та у свою чергу, виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Олександр Леонов наголосив: найбільший шок від економічного розриву із Росією Україна уже пережила у 2014-2015 роках.

«Тоді, по факту, відбувалась економічна блокада і було втрачено велику кількість промисловості, відрізаний Крим. До того ж, як можна уявити, що Україна погоджується на пролонгацію цієї угоди, якщо відбулась анексія та агресія Росії на Донбасі?», – зауважив Леонов.

Мовляв, це спричинить «двояке ставлення» у наших західних союзників.

«Адже таким чином Україна, фактично, підтвердить усі положення, які після дій РФ, стали нікчемними», – зазначив Олексанлр Леонов.

Як повідомлялося, ще наприкінці серпня Петро Порошенко доручив МЗС України готуватися до розриву базового договору про дружбу з РФ. Згодом, під час Погоджувальної ради перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко заявила, що зазначену угоду не пролонгують.

Натомість глава МЗС РФ Сергій Лавров пов’язав бажання Києва вийти з Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією з наближенням президентських виборів.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-24 06:21 :17