Новини » Економіка 5 вересня, 2018, 21:05
Економіст пояснив, як можна збільшити бюджет Пенсійного фонду
ZIK
ZIK

Після підняття рівня мінімальної зарплати підприємці будуть змушені більше платити працівникам. Відтак, буде сплачено більше відрахувань. За рахунок такого механізму можна наповнити Пенсійний фонд.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив економіст Борис Кушнірук.

Як повідомлялося, згідно з ще не поданим до Верховної Ради проектом закону «Про Державний бюджет України на 2019 рік» буде збільшено розмір пенсій.

«Залежно від того, наскільки ефективно працює економіка, настільки ефективно є можливість залучати кошти до Державного бюджету. Якщо ми беремо нашу пенсійну систему, а саме те, що в теорії вона базується на солідарній пенсійній моделі, в якій від того, який рівень зарплат у працівників, залежить і надходження до Пенсійного фонду», – зазначив економіст.

Відповідаючи на запитання ведучого, наскільки серйозно вплине на соціальне забезпечення те, що з наступного року мінімальна зарплата зросте до 4200 гривень, пан Кушнірук сказав, що це частково додасть коштів до Пенсійного фонду.

«Приватний сектор просто змушений буде підняти мінімальну зарплату. Ми говоримо про бюджетників, їм у цьому випадку всім підвищать зарплату, й автоматично вони всі сплатять кошти до Пенсійного фонду, хоч і за рахунок бюджету. За рахунок такого механізму можна наповнити Пенсійний фонд», – пояснив Кушнірук.

Однак, за його словами, потрібно розуміти: якщо ми не поміняємо нашу податкову систему, в частині зменшення внесків до солідарної пенсійної системи і зменшення прямих податків, ми не зупинимо відтік працюючого населення.

«Зараз ми живемо у відкритій світовій економіці, тому працездатне несення, яке найбільше мало б вкладати в пенсійний фонд, не піде на вибори, вони будуть голосувати ногами – поїдуть з країни. Я не бачу іншого механізму для того, щоб тут створювалися складні виробництва, у яких вищий рівень заробітної плати», – вважає гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 04:28 :07