Новини » Політика 5 вересня, 2018, 23:00
Чорновіл розповів про те, скільки Янукович платив Манафорту з «чорної каси» Партії регіонів

Наскільки сильний вплив мав Манафорт на Януковича?

Про це в інтерв’ю Голосу Америки розповів український політик Тарас Чорновіл.

Манафорт мав неймовірно сильний вплив на Януковича. І зрозуміти суть цього впливу дуже важко. Тому що Манафорта критикували усі. Пригадую, як ті люди, за гроші яких він розкручував кампанії, обурювалися і казали, що за такі гроші можна п’ять виборчих кампаній провести. Але Янукович усе це закривав. Манафорт мав абсолютно вільний доступ до коштів. Тобто він міг вимагати скільки хотів, і він це отримував.

От у чому вся штука! Адже у Партії регіонів взагалі не любили, коли хтось починав «крисятничати» з грошима.

Ось вам абсолютно типова ситуація: в якусь там область має приїхати Віктор Янукович. І там мають провести відповідні заходи. Область не східна, область у центральній або західній Україні, і там просто так люди не приїдуть. Їх треба зібрати, їм треба щось заплатити. Треба якихось більш-менш «своїх» звідкись привезти. Треба заплатити пресі, щоб вона там була і це показала.

І от у цей період керівник обласної організації приносить рахунок. Умовно кажучи, на 100 тисяч доларів. У Януковича десь там у керівництві підмахнули, хай розбираються тепер у касі. Ідуть до каси, тієї самої «чорної каси» Партії реґіонів. І там є бухгалтери, які починають усе це перевіряти. Ану давайте план заходів. Ану давайте розцінки. А вони, бухгалтери, на цьому зуби з’їли і дуже добре розуміють, де є брехня. І зі ста тисяч доларів залишалося шість або вісім тисяч, отак чистили. Єдиний, кому не сміли чистити рахунки, був Манафорт: що написав, те отримав.

Тому насправді його впливи були напрочуд сильні. І я підозрюю, що гроші він отримував не тільки з тієї «чорної каси» Партії регіонів, але й від окремих її лідерів, окремих бізнесменів, які його фінансували і яким теж були потрібні його послуги. Або, принаймні, його лояльність: щоб не наскаржився на них, не зіпсував їм стосунки з Януковичем.

Звідки такий вплив? Одна з причин – я думаю, що Янукович сприймав Манафорта як людину російських спецслужб, російської олігархії. І він боявся з ним заїдатися.

Читайте також: Що насправді було в Порошенка з Манафортом

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 10:00 :07