середа, 5 вересня, 2018, 14:05 блоги Економіка
Через 10 років власники хрущовок опиняться на вулиці?
Зоя Казанжи
журналістка, письменниця, радник із комунікацій в агенції E'COMM

А ви вважаєте, що «хрущовки» придумав Хрущов? Звісно, що ні.

Архітектурний стиль, який назвали «функціоналізмом», придумав відомий архітектор Ле Корбуз’є. Ще до Другої світової війни. І сформулював його основні принципи: використання чистих геометричних ліній, відсутність виступаючих архітектурних деталей на фасадах, використання готових панелей зі скла і залізобетону, проста кольорова гама. Ніяких надлишків і «ампірів».

Перші такі будинки побудували в Амстердамі і Берліні. У 1923-1930 роках.

Ідею п’ятиповерхівок Микита Хрущов підгледів у Франції. Через рік після смерті Сталіна було вирішено, що «практика прикрашання в архітектурі» нікому не потрібна, тому заморозили всі сталінські будівництва. І почали будувати просте і дешеве житло.

Розробку перших радянських хрущовок доручили архітектору Віталію Лагутенко. До речі, кажуть, що проект панельних будинків – серія К-7, архітектор Лагутенко сплагіатив саме із французьких п’ятиповерхівок.

Ці коробки без надлишків будувалися досить швидко. Панелі виготовлялись на заводах. Треба було лише доставити на місце і правильно скомпонувати. Були випадки, коли нові будинки збиралися за 12 днів. А бригада ленінградців зібрала хрущовку за п’ять діб.

У «хрущовках» жив кожний десятий житель Радянського Союзу. А композитор Дмитро Шостакович навіть написав оперету «Москва, Черьомушки».

У Києві вперше забудували житловий масив з будинками цього типу в 1957 році. І згорнули будівництво в 1968-1969 роках через те, що перейшли до суцільної забудови в дев’ять поверхів і вище. Хоча окремі цегляні будинки на околицях міста зводились до 1972 року.

Планувалось, що через 25 років всі жителі із таких будинків будуть переселені в інші, більш комфортабельні.

За кордоном теж вистачає таких «хрущовок». Після Другої світової перед Європою також досить гостро стояла проблема житла. Але реконструкцією там почали займатися давно, років з 30 тому.

В Україні, тільки офіційно, аварійними визнано 75 мільйонів квадратних метрів житла. В Києві «застаріли» 3 055 багатоповерхових будинків.

І проблема зношеного житла для країни стає з кожним роком дедалі актуальнішою. Майже кожна третя багатоповерхівка в Україні – одна із серій «хрущовки».

В Україні діє закон про реконструкцію житлових кварталів із застарілими будинками. Однак, незважаючи на існуючий закон, проект реконструкції не можуть реалізувати вже понад 10 років.

У 2017 році в Україні закінчився термін експлуатації «хрущовок», побудованих в 1957 році. Після цього жити в такому будинку, зазначають експерти, небезпечно. П’ятиповерхівки потрібно або капітально ремонтувати (утеплювати і зміцнювати стіни, міняти всі комунікації), або зносити.

Експерти кажуть, що через 10 років власники хрущовок просто опиняться на вулиці.

Можливо, у нас є приклади реіновації хрущовок? На фото зображено, як з реновацією справилися в Німеччині (перше і третє фото) і в Білорусі (друге фото).

facebook.com/zoyakazanzhy
facebook.com/zoyakazanzhy
facebook.com/zoyakazanzhy
facebook.com/zoyakazanzhy
facebook.com/zoyakazanzhy
facebook.com/zoyakazanzhy
Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 18:47 :36