середа, 5 вересня, 2018, 14:10 Суспільство
Активіст заявив про конфлікт інтересів очільника Азовської екологічної інспекції
ZIK
ZIK

Дружина начальника Азовської морської екологічної інспекції Григорія Зуба володіє частиною підприємства, що займається науковим виловом в Азові, дозвіл на який видає очолювана чоловіком інспекція.

Про це в ефірі ток-шоу «Злий дім» на телеканалі ZIK заявив громадський активіст, голова комітету екології Маріупольської міської ради Максим Бородін.

Він погодився з думкою міністра екології Остапа Семерака, що закон про оцінку впливу на довкілля сьогодні дає значні можливості для громадян у питанні нових модернізацій і конструкцій на підприємствах.

«Але, в той же час, цей закон не дає жодних інструментів у питанні старого виробництва, яке має величезні нормативи на забруднення. Активісти щодня фіксують на камеру ці викиди. Ми регулярно міряємо їх і помічаємо там десятикратне перевищення норми», – розповідає активіст.

При цьому, підкреслив він, громадськість нічого не може з цим вдіяти, адже рівень нормативів, що надані таким підприємствам – надзвичайні.

«У жодній цивілізованій країні не можуть видати норматив на непрацюючу газоочисну установку. Завдяки закону про оцінку впливу на довкілля, ми дізналися, що на «Азовсталі» дві газоочисні установки несправні. Але їм змінили паспорти і мають на виході 500 міліграмів замість сотні, яка має бути на виході», – заявив Максим Бородін.

Також він зазначив, що це все відбувається попри «незаконні» перевірки Державної інспекції охорони Азовського моря.

«Лише в цьому році було проведено чотири незаконні перевірки. Повноважень у начальника інспекції не було, але тепер йому їх повернули. У мене питання: чому Григорій Зуб, який був начальником Азовської морської екологічної інспекції, який був на посаді ще за часів Януковича, досі сидить на своєму місці попри конфлікт інтересів?», – запитує голова комітету екології Маріупольської міської ради.

За його словами, дружина Григорія Зуба Рада Скачкова володіє частиною підприємства, що займається науковим виловом, дозвіл на що видає Азовська морська екологічна інспекція.

«Чому всі ці люди досі на своїх місцях? Чому вони виписують підприємствам незначні адміністративні покарання, а не мільйонні штрафи, як це повинно бути», – підсумовує Бородін.

Нагадаємо, постійний представник Президента України в Криму Борис Бабин розповів, що незважаючи на анексію Криму, чотирирічні бойові дії на Донбасі та блокаду Азовського моря, Україна досі ділить із Росією квоти на вилов риби в цьому регіоні та дозволяє державі-агресору проводити там свої «наукові дослідження».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 00:19 :13