Новини » Події Читать эту новость на русском

В окупованому Армянську у повітрі виявили сірчистий газ

Фото: crimeanblog.blogspot.com

У місті Армянськ у Криму в повітрі виявили сірчистий газ. З міста вивезли п’ять тисяч дітей.

Про це повідомляє «Медуза», посилаючись на заяви місцевої влади.

Відзначається, що вперше жителі Армянська відчули різкий запах на вулиці вдень 25 серпня. У той же день вони стали скаржитися на висип, підвищення температури і першіння в горлі.

Крім того, автомобілі на вулиці вкрилися схожим на іржу, але маслянистим нальотом. Такий же наліт став з’являтися на побутовій техніці в квартирах. Жителі Армянська припустили, що забруднення повітря могло статися через збої в роботі місцевого титанового заводу Кримський титан.

За даними Крим.Реалії, 29 серпня три підприємства, розташовані неподалік Армянська – Кримський содовий завод, АТ Бром і ТОВ Титанові інвестиції – заявили про свою непричетність до викидів на півночі Криму.

Тільки 30 серпня в кримському управлінні Росспоживнагляду повідомили, що, за попередніми даними досліджень, «причиною випадання речовини є випаровування вмісту кислотонакопичувача, використовуваного філією ТОВ Титанові Інвестиції. Випаданню речовини сприяло тривале підвищення температури атмосферного повітря, тривала відсутність опадів, а також зниження рівня води в кислотонакопичувачі».

Як пише Медуза, наступного дня, 31 серпня, комунальні служби Армянська провели дезінфекцію: обробляли вулиці содовим розчином, знезаражували класи шкіл. Почалася евакуація дітей – збиралися вивезти близько 2,4 тисяч школярів і 1,5 тисяч дошкільнят та першокласників.

Тим часом слідком Росії порушив справу за фактом викиду в атмосферу шкідливих речовин в Армянську.

Кримінальну справу порушили за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 247 КК РФ (порушення правил поводження з екологічно небезпечними речовинами і відходами).Loading...