вівторок, 4 вересня, 2018, 10:41 Економіка
Транзитні перевезення між Росією та Україною зменшились у понад 5 разів, – Укрзалізниця
Фото: Шмаков Валерій/УНІАН
Фото: Шмаков Валерій/УНІАН

Транзитні перевезення між Росією і Україною з 2012 року зменшились більш ніж у 5 разів.

Про це заявив в.о. голови Укрзалізниці Евген Кравцов, – повідомляє «НВ Бізнес».

«Експортно-імпортні операції, які дозволені, з/до Росії також зменшилися у кілька разів з початку військових дій. Якщо говорити про транзитні перевезення, то вони з 2012 року зменшились більше ніж у 5 разів», – сказав він, добавивши, що здебільшого з Росії завозиться переважно вугілля, матеріали для будівництва.

При цьому Кравцов зазначив, що втрата транзиту для Укрзалізниці, це мінус, адже такі перевезення надають більше доходів ніж внутрішні: «Вартість транзитних перевезень переважно у 4 рази дорожча від внутрішніх».

«На сьогодні у нас є сполучення з Росією, але пасажиропотік зменшується з року в рік. Втрата транзиту, не тільки з Росії, але й з Середньої Азії, через обмеження з боку РФ і у інших напрямках, є дуже суттєвим і серйозним економічним питанням для безперебійної роботи Укрзалізниці. І ті кошти, які недоотриманні з транзиту їх необхідно отримати на внутрішньому ринку. Для цього необхідно більше підвищувати тарифи на внутрішньому ринку», – сказав він.

Крім того, голова Укрзалізниці зазначив, що зменшилися обсяги також пасажирських перевезень. За його словами, у 2013 році обсяг перевезення становив більш ніж 5 млн осіб, тоді як за результатами 2017 року перевезено менш, ніж 1 млн пасажирів.

Нагадаємо, раніше Володимир Омелян заявляв про наміри припинити залізничне сполучення зі столицею Росії – містом Москва.

Пізніше Міністерство інфраструктури України підготувало низку пропозицій щодо протидії Росії в межах її діяльності в Азовському басейні та на окупованих територіях, включно з припиненням пасажирського сполучення із РФ.

При цьому міністр транспорту Росії Євген Дітріх заявив, що відомство розробило заходи у відповідь на можливе припинення Україною залізничного та автобусного сполучення з РФ.

Пізніше Омелян заявив, що країна не планує блокувати транзит російських товарів.

Зазначимо, що компанія Укрзалізниця отримала 177,5 млн грн прибутку від пасажирських перевезень Україна-Росія за січень-червень 2018 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 07:01 :16