Новини » Львів 4 вересня, 2018, 13:05
Синютка вимагає у Садового не робити політики на смітті і не брати в заручники місто
Сміття на території перевантажувальної станції «Північна» у Львові. Фото: galinfo.com.ua/Марія Шевців
Сміття на території перевантажувальної станції «Північна» у Львові. Фото: galinfo.com.ua/Марія Шевців

Сьогодні Голова Львівської ОДА Олег Синютка підтвердив намір: у разі продовження блокування перевантажувальної станції «Північна» та передачі Львівспейкомунтранс на баланс ОДА, повернути місту функції вивезення ТПВ. Він доручив директору департаменту ЖКГ Львівської ОДА Назарію Романчуку підготувати офіційного листа меру Львова Андрію Садовому з цього приводу.

Про це голова Львівської ОДА Олег Синютка повідомив сьогодні, 4 серпня, під час апаратної наради у Львівській ОДА, інформує «4 студія».

Синютка наголосив, «якщо не буде припинене блокування перевантажувальної станції «Північна», а також передане на баланс ОДА ЛКП «Львівспецкомунтранс», то обласна державна адміністрація поверне місту функції із вивозу ТПВ зі Львова».

Він звернувся до керуючої справами виконкому Львівської міської ради Марти Литвинюк із проханням пояснити, чому місто знову блокує вивіз сміття і заблокувало роботу станції «Північна».

«Я не розумію, чому прийнято рішення закрити перевантажувальну станцію. Мені повідомили перевізники, що за вчора, станом на ранок 4 вересня, там накопичилася велика кількість відходів», – зазначив Синютка.

Він наголосив, що «насправді теза про те, що це буде комусь заважати, не сприймається».

Синютка також зазначив, що «Львівспецкомунтранс» розвантажує сміття набагато ближче, аніж «АВЕ-Львів», а також, що до сьогодні не виконана умова і «Львівспецкомунтранс» не передано на баланс ОДА.

«Чому місто знову йде на те, щоб блокувати вивіз сміття з міста Львова? Я розумію, що Львівська міська рада не задоволена тим, що вони не змогли, а департамент облдержадміністрації успішно очищає місто від сміття уже півтора року. Але я не розумію, чому для цього ви створюєте проблеми для мешканців міста… У вас почалась нова виборча компанія чи що?!», – заявив Синютка.

Він також додав, що рішення комісії ТЕБ і НС щодо закриття станції «Північна» немає.

Керуюча справами виконкому Львівської міської ради Марта Литвинюк, у свою чергу, зазначила, що таке рішення прийняв виконком міськради.

«А що – виконком уже перейняв функції комісії ТЕБ і НС?! Ні! Ви спеціально робите усе для того, щоб 800 тисяч населення міста Львова стали заручниками чиїхось політичних інтересів. Ви робите усе спеціально для того, щоб місто знову перетворилось у хаос», – зазначив Синютка.

Губернатор також додав, що якщо не буде вирішена проблема із блокуванням роботи перевантажувальної станції «Північна», а також з передачею на баланс облдержадміністрації «Львівспецкомунтрансу», то «ОДА поверне Львову функції очищення міста від сміття».

Відтак, Олег Синютка доручив директору департаменту ЖКГ Львівської ОДА Назарію Романчуку підготувати офіційного листа на ім’я мера Львова Андрія Садового.

«Якщо не буде належної реакції, то ми віддамо повноваження, бо так далі не може бути», – резюмував губернатор Львівщини.

Він також додав, що комусь, мабуть, «не подобається те, що перестали розкрадатись гроші на смітті, які йшли невідомо у які кишені».

«А зараз ми не тільки очищаємо місто від сміття, але й частину коштів віддаємо районам на рекультивацію місцевих полігонів», – констатував губернатор області.

Нагадаємо, вчора у Львові на вул. Північній, 1 ЛКП «Муніципальна варта» встановило шлагбаум, щоб припинити завіз сміття на цю територію. У ЛОДА таку ситуацію трактують, як самовільне блокування роботи одного з перевізників, і готові, у разі відсутності компромісу, повернути місту функції вивезення ТПВ.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 09:20 :43