Новини » Політика 252

Святослав Павлюк прогнозує проблеми з постачанням газу на початок опалювального сезону

ZIK

Вірогідно, що на початок опалювального сезону вартість газу вже буде вищою, тоді як тариф на місцях ще не зміниться, адже потребує певної процедури громадських слухань. Відтак підприємства купуватимуть газ за новою високою ціною, а продаватимуть – за старою, що може призвести до колапсу системи.

На цьому наголосив президент Асоціації «Енергоефективні міста України» Святослав Павлюк у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Головне питання в тому, що Україна хоче отримати у підсумку – якщо скорочення споживання газу, то необхідно вкладати у модернізацію та енергозбереження. Якщо ж збільшити власний видобутку газу, то відповідно гроші потрібно вкладати саме в цю сферу.

Наразі ж постає дискусія, що для України краще – взяти гроші у МВФ і мати газ по 11 гривень за кубометр чи відмовитися від траншу, залишити стару ціну газу, утім, як наслідок, мати долар по 40 гривень?» – пояснив Святослав Павлюк.

Експерт пояснює, що найнебезпечнішим у цій ситуації є абсолютна непрогнозованість для українських міст.

«Сьогодні виробниками тепла в України є близько 170 теплокомуненерго, серед яких 140 встановлюють тарифи на місцевому рівні за іншою процедурою, ніж це робив національний регулятор. І для того, щоб визначити такий тариф на місцях, потрібно провести розрахунок, громадські слухання і прийняти рішення міською радою. Весь цей процес займає два місяці, утім сьогодні вже початок вересня, а ми ще не знаємо, яким буде тариф. Відповідно міста зайдуть в опалювальний сезон без розуміння вартості газу.

Найбільш імовірно, що на початок опалювального сезону вартість газу вже буде вищою, тоді як тариф ще не зміниться, адже потребує певної процедури. Відтак, виникатимуть касові розриви, коли підприємства купуватимуть газ за новою високою ціною, а продаватимуть ще за старою», – застеріг Святослав Павлюк.

Як повідомлялося, екс-міністр економіки Віктор Суслов не виключає суттєвого підвищення цін на газ.

Loading...
Loading...
Loading...