Новини » Львів 4 вересня, 2018, 17:47
Сміттєві війни: СБУ спростувала повідомлення ЛМР про вимогу закрити станцію «Північна»
Перевантажувальна станція твердих побутових відходів на вул. Північній у Львові
Перевантажувальна станція твердих побутових відходів на вул. Північній у Львові

Сьогодні заступник міського голови Сергій Бабак повідомив про закриття перевантажувальної станції «Північна», пославшись на звернення СБУ та аеропорту «Львів». При чому він не згадував ані про те, що саме ЛМР створила цю станцію та довела до масштабних перенакопичень, ані про те, що голосуванням на виконкомі не можна приймати рішення, які є в компетенції комісії з надзвичайних ситуацій. Особливої пікантності додає той факт, що станцію закрили якраз тоді, коли АВЕ врешті зумів повністю вивезти все сміття, провести рекультивацію та налагодити вивезення, так би мовити, з коліс. Тобто фактично позбавив усіх підстав для звинувачення. До того ж, у коментарі журналістам СБУ спростувало інформацію про вимогу закрити станцію.

У прес-службі ЛМР сьогодні розповсюдили повідомлення, що рішення про заборону функціонування перевантажувальної станції твердих побутових відходів на вул. Північній місто прийняло на звернення Служби безпеки України у Львівській області та аеропорту «Львів».

«Заяви голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки щодо умисного блокування перевантажувальної станції на вул. Північній, 1 щонайменше не відповідають дійсності. Хочу нагадати, що до Львівської міської ради звернулося управління Служби безпеки України у Львівській області з вимогою вжити негайних заходів стосовно недопущення виникнення надзвичайних ситуацій на об’єкті транспортної інфраструктури м. Львова – йшлося про аеропорт «Львів». Було також звернення від самого аеропорту. Тому, на виконання цих звернень, та заради недопущення надзвичайних ситуацій під час польотів літаків та забезпечення безпеки мешканців міста, рішенням виконкому було визнано неможливим функціонування перевантажувальної станції за цією адресою, і доручено ЛКП «Муніципальна варта» встановити шлагбаум. Тобто фізично унеможливити завіз сміття на цю територію», – сказав заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак.

Ситуацію оперативно прокоментували в Управлінні СБУ у Львівській області, де заявили, що не просили міську владу Львова заборонити функціонування перевантажувальної станції твердих побутових відходів на вул. Північній.

Про це сьогодні, 4 вересня, в коментарі «Гал-інфо» повідомив речник Львівського обласного управління СБУ Олег Александров.

СБУ, дійсно, ще 2 серпня поінформувало міську владу про можливу надзвичайну ситуацію на станції.

«У зверненні ми просили вжити заходів, і після цього ситуація на станції суттєво покращилась. Ми в жодному разі не просили про закриття станції. Тому таке посилання на звернення СБУ у рішенні міської ради про закриття станції є не зовсім коректним», – сказав Олег Александров.

Він додав, що управління скерувало такі листи до Львівської міської ради, Львівської ОДА та адміністрації Міжнародного аеропорту «Львів» ім. Данила Галицького.

У коментарі ІА ZIK гендиректор аеропорту «Львів» Тетяна Романовська повідомила, що вдячна Львівській ОДА та фірмі АВЕ за те, що вони оперативно відреагували на проблему та очистили потенційно небезпечний об’єкт у оптимальні терміни.

Відреагували і у Львівській обласній адміністрації. Ще вчора Назарій Романчук озвучив думку, що це свідоме блокування роботи ОДА у напрямку нормального вивезення ТПВ з міста і у разі продовження таких конструктивних дій ЛОДА готова повернути ЛМР функції вивезення відходів зі Львова.

Цю ж думку сьогодні зранку підтвердив голова ЛОДА Олег Синютка, який назвав такі дії політично вмотивованими та пов’язаними початком виборчої кампанії.

Вже в часі написання матеріалу Назарій Романчук підтвердив наміри ЛОДА повернути функції вивезення ТПВ місту у разі відсутності консенсусу, особливо наголосивши на тому, що подібні рішення перебувають у компетенції виключно комісії з надзвичайних ситуацій. Але ані члени комісії не вимагали закриття станції, ані СБУ, ані аеропорт – усі лише просили якнайскоріше очистити «Північну» від сміття, що і було зроблено. Т ж тепер, якщо ЛМР не припинить блокування, то ОДА рішенням голови, або комісії компетентна у найкоротші терміни повернути вивезення сміття у відання міста. Питання має вирішитись за один-два дні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 17:52 :13