Новини » Суспільство 4 вересня, 2018, 16:30
Шульга: Вчителі, які не володіють новітніми технологіями, скептично поставились до нововведень
ZIK
ZIK

В Україні вдалося підняти мотивацію обирати професію вчителя, закріпивши законом розмір зарплати, яка не може бути нижчою за три мінімальні прожиткові мінімуми. Але новітня українська школа засвідчила, що українські вчителі, які не володіють новітніми технологіями, скептично поставились до нововведень.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив експерт з питань освіти та науки РПР Наталя Шульга.

«Оскільки ми говоримо про базовий закон «Про освіту», то, безумовно, нам потрібно було зробити аналіз того, що взагалі відбувається з освітою в Україні. Саме міжнародний тест «PISA», який визначає не просто знання, що ви знаєте з фізики, математики, астрономії, а те як ви їх використовуєте – підштовхнуло нас до того, щоб переглянути стандарт початкової школи. Тому ми знову повертаємося у дванадцятирічний формат», – сказала Шульга.

Вона розповіла, що в усьому світі навчання триває не менше дванадцяти років, а подекуди і тринадцять. Адже, за її словами, освіта, яка триває в Україні десять або одинадцять років, є пострадянським синдромом, який не відповідає запитам суспільства.

«Ми зробили своєрідний огляд і визначили український стандарт для наших потреб, врахувавши дослідження, яке впродовж останнього століття показало позитивний результат на рівні всіх учнів. Адже ми не говоримо про елітну освіту, бо в Україні з нею все нормально. Йдеться про масову освіту, за що відповідає держава згідно Конституції. Саме тут були визначені дуже глибокі проблеми, які реформа повинна вирішити», – розповіла вона.

Експерт зазначила, що в Україні повністю змінюється парадигма на дитиноцентричну освіту з індивідуальним шляхом отримання знань і розвитку.  Адже донедавна була командно-адміністративна освіта, яка готувала лише «гвинтики». Тому це торкається тепер і принципу підготовки вчителів.

«Нам вдалося підняти мотивацію обирати професію вчителя. Тому що ми і в законі закріпили зарплату, яка не може бути нижчою за три мінімальні прожиткові мінімуми. Але водночас можна спостерігати три різні погляди на нововведення. Молоді вчителі до 30 років підтримали реформу і саме вони є рушійною силою. Педагоги віком до 50 років скептично віднеслися до них. І це пояснює, чому не були використані кошти. Бо вони не вірили. І третя категорія вчителів – це ті, які, чесно-кажучи, закривають діри недостатності вчителів на місцях. Ці люди погано володіють комп’ютером, дуже погано розуміють новітні технології. Тому їхній скепсис має підґрунтя. І з такими педагогами потрібно працювати через курси підвищення кваліфікації», – наголосила Шульга.

Нагадаємо, в Україні у перші дні вересня відкрили 25 нових і повністю модернізованих шкіл. Також прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що Україна готова до нового навчального року та впроваджує нову якість освіти як довгострокову реформу, результати якої будуть відчутні через 12 років.

До слова, в перший клас цьогоріч йдуть близько 450 тисяч дітей. Лідери набору першокласників: Дніпропетровська область – 38143 дитини, Київ – 33247 та Львівська область – 30297 дітей.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 20:31 :48