Новини » Економіка 4 вересня, 2018, 16:45
Рада провалила урядовий законопроект для боротьби з «патентним тролінгом»
Верховна Рада України. Фото: rada.gov.ua
Верховна Рада України. Фото: rada.gov.ua

Верховна Рада відхилила урядовий проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони інтелектуальної (промислової) власності.

Під час голосування за законопроект № 5699 під час сесійного засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, у залі забракло голосів.

Як ідеться у пояснювальній записці, метою прийняття проекту Закону є узгодження положень чинного законодавства України у сфері інтелектуальної власності з директивами та регламентами Ради ЄС, імплементація відповідних положень Угоди про асоціацію, включаючи запровадження інституційних та організаційних змін задля належного виконання положень цієї Угоди в частині охорони прав на промислові зразки і торговельні марки.

Нардеп від «Самопомочі» Ірина Сисоєнко наголосила, що урядовий законопроект спрямований на те, щоб побороти в Україні таке явище, як «патентний тролінг».

«На жаль, останнім часом в України велика кількість осіб почала зловживати правом інтелектуальної власності і реєструвати та одержувати патенти на промислові зразки, на корисні моделі, на корисні речі. Наприклад, патентується зовнішній вигляд стаканів, кузов автомобіля, колеса… Що відбувається далі: далі такі недобросовісні особи ставлять свої патенти у перелік, у реєстр Митної служби України і таким чином забороняють ввезення на територію України різних товарів, і це справді є величезною перешкодою для великої кількості товаровиробників, які імпортують свій товар в Україну. Боротьба із «патентним тролінгом» є основою і змістом цього законопроекту», – наголосила Ірина Сисоєнко.

Після кількох нерезультативних голосувань законопроект відхилили. Голова ВРУ звернувся до Комітету з питань освіти і науки з проханням провести нараду з цього приводу і підготувати новий пакет документів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 16:42 :19