Новини » Світ 4 вересня, 2018, 13:21
Потужні електродвигуни: нова технологія NASA наближає час, коли люди полетять на Марс
13-кіловатний двигун на ефекті Холла в Дослідницькому центрі Гленна NASA в Клівленді / © Aeroject Rockedyne
13-кіловатний двигун на ефекті Холла в Дослідницькому центрі Гленна NASA в Клівленді / © Aeroject Rockedyne

Нова розробка NASA суттєво наближає той момент, коли запустять ракету із першою людиною, яка ступить на поверхню Марса. Інженери агентства і вчені Aerojet Rocketdyne останні три роки працювали над Advanced Electric Propulsion System.

Система Advanced Electric Propulsion System (AEPS) – по суті, двигун на ефекті Холла. Він виробляє тягу, використовуючи електричні і магнітні поля, іонізуючі ксенон і викидає іони. Нова система безпечніша, чистіша і набагато ефективніша хімічних ракетних двигунів, але у неї є свої недоліки: її тяга і прискорення слабші, ніж у традиційних двигунів, пише naked-science.

«Ми націлилися на виконання важливої ​​ролі не тільки при поверненні на Місяць, але і при будь-яких майбутніх ініціативах по відправці людей на Марс. AEPS – авангард для наступного покоління досліджень глибокого космосу», – заявила Ейлін Дрейк, генеральний директор і президент Aeroject Rockedyne.

Цю технологію вже використовували, щоб допомогти руху супутників навколо нашої планети. Однак нова розробка могутніше сучасних електричних двигунів. Зараз Aerojet Rocketdyne працює над розробкою 13-кіловатного двигуна на ефекті Холла.

Система зможе ефективно конвертувати потужність і виробляти мінімальні обсяги відпрацьованого тепла після випробувань в Дослідницькому центрі Гленна NASA в Клівленді, штат Огайо. Команді доведеться завершити дизайн двигуна і отримати дозвіл на виготовлення після успішного проходження етапу перевірки та критичного огляду зовнішнього вигляду.

Дослідження глибокого космосу поступово стає реальною можливістю. Двигуни AEPS будуть задіяні на навколомісячної станції Gateway. Також експерти розраховують, що вони допоможуть розширити область досліджень, доставивши людей принаймні на Місяць і Марс.

В майбутньому планується розробити і використовувати 50-кіловатні сонячні електродвигуни для досліджень глибокого космосу. Найпотужніший сучасний двигун на ефекті Холла, що функціонує на орбіті, має потужність в 4,5 кВт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 16:43 :57