вівторок, 4 вересня, 2018, 8:44 Львів
Польським Кольбудам подарували копію історичної картини «Весілля в Яворові»
Польським Кольбудам подарували копію історичної картини «Весілля в Яворові»
Польським Кольбудам подарували копію історичної картини «Весілля в Яворові»

Делегація з міста Яворова Львівської області взяла участь у фестивалі «Прощання з літом», який відбувся у польській ґміні-партнері Кольбудах, що належить до Ґданського повіту Поморського воєводства.

Про це повідомив сьогодні, 4 вересня, власкор IA ZIK з посиланням на дані Яворівської міської ради  та ґміни Кольбуди.

Делегація з міста Яворова, очолювана мером Павлом Бакунцем, до складу якої ввійшли отець-капелан Володимир Шидловський, начальник Яворівського РВ ГУ ДСНС України у Львівській області, полковник служби цивільного захисту Руслан Іванчишин, секретар Яворівської міської ради Ольга Созанська, спеціалісти та депутати міськради, – відвідала польські Кольбуди на офіційне запрошення війта Лєшека Ґромбалі.

Програма перебування яворівської делегації в польських Кольбудах була вкрай насиченою: відбулися, зокрема, екскурсії в місто Ґданськ, на півострів Вестерплатте, що відділяє рукав Мертвої Вісли (гирло Вісли) від Ґданської затоки Балтійського моря: саме тут 1 вересня 1939 року був обстріляний німецьким броненосцем «Шлезвиг-Гольштейн» військовий гарнізон, що ознаменувало початок Другої світової війни.

Також поділилися поляки з яворівчанами досвідом роботи пожежно-рятувальної служби.

Родзинкою візиту стала участь яворівської делегації у фестивалі «Прощання з літом» у Кольбудах, де міський голова Яворова Павло Бакунець від імені громади привселюдно презентував ґміні Кольбуди копію історичної картини Фрідріха Шлегеля «Весілля в Яворові». У відповідь – війт Кольбудів Лєшек Ґромбаля пообіцяв, що міжнародна співпраця з українським Яворовом буде ще тіснішою.

Фестиваль «Прощання з літом» у Кольбудах чудовим співом оздобили зірки польської естради, зокрема, королева естради Мариля Родович.

Захоплюючими були парусна регата, змагання на байдарках, головним суддею яких стали віце-маршал Поморської губернії Ришард Шівільскій і директор ZKPiG в Колбудах Робер Ашик.

Довідка IA ZIK.

Нагадаємо, історична картина «Весілля в Яворові» належить пензлю італійського художника Шлегеля: це полотно довший час прикрашало Ратушу у Львові, а відтак його забрали в Олеський замок, де його розшукав нині покійний мер Яворова Степан Венгерак та замовив – завдяки колишньому директору Львівської національної галереї мистецтв, нині світлої пам’яті, Борису Возницькому – першу копію, яка досі зберігається в Яворівській міській раді.

За краєзнавчими джерелами, причиною та сюжетом для написання цієї картини стали такі історичні події: 21 травня 1674 року Яна Собеського вибрали королем Польщі, який узяв титул Ян ІІІ. Великі урочистості відбулися в Яворові 15 червня 1678 року з нагоди хрещення в місцевому парафіяльному костелі королевича Олександра. Сьогодні у храмі знаходиться свідок цих подій – образ св. Анни, відреставрований краківськими майстрами і повернений Костелу свв. Петра і Павла як історична цінність.

У 1683 році король Ян ІІІ зі своїм військом, в якому було й 5 тис. козаків, розгромив турків під мурами Відня. Після блискучої перемоги він відпочивав у Яворові, де й приймав вітання усіх християнських монархів і держав…

У 1684 році численні посли зібрались в  цьому місті. Історики оповідають, що однієї лише шляхти прибуло понад півтисячі. Усі найкращі  будинки в місті зайняли гості, щедро оплачуючи за проживання; і кілька тижнів здавалося, що столицю Польщі перенесли з Варшави в Яворів. 6 липня було дано грандіозний бенкет, який увічнив на олійному полотні італійський художник Шлегель.

Після Віденської перемоги Яворів подарував Яну ІІІ плуг, борону і 6 сивих волів та влаштував грандіозне весілля, де королева танцювала з війтом, а король з старостиною – дружиною коваля. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 23:12 :23