Новини » Політика 4 вересня, 2018, 21:25
Політолог Таран пояснив, чому виборці очікують від Президента відповідальності за все в країні
ZIK
ZIK

У нас пострадянське суспільство, і багато українців звикли бачити владу єдиною, як було за російського царизму. В нас люди дуже мало розрізняють повноваження між різними органами влади, і все асоціюється з однією людиною

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політолог Сергій Таран.

Як повідомлялося, нардеп Леонід Ємець заявив, що відбувається підготовка подання до Конституційного Суду України щодо перенесення дати виборів Президента України. 

«У нас суспільство дуже пострадянське, і ми звикли бачити владу єдиною. Ще як було за російського царизму заведено, так потім ця червона лінія пролягла через СРСР і залишилась зараз. У нас люди дуже мало розрізняють повноваження між різними органами влади, і є розуміння того, що якщо щось сталося – це все асоціюється з головною персоною в країні. У нас нема такого досвіду, як у Європі, коли є певні повноваження місцевого органу влади, і відповідно з питаннями приходять до місцевого органу. В нас немає чіткого поділу повноважень між прем’єром і Президентом, у нас усе асоціюється з однією людиною», – зазначив політолог.

Пан Таран вважає, що для Петра Порошенка найлогічніше нести відповідальність, насамперед, за ті речі, які прописані в Конституції, а це міжнародна політика й безпека. Також йому варто нести відповідальність за ці реформи і законопроекти, які він сам вносив до парламенту. 

«Він розділяє відповідальність за реформи з більшістю парламенту, яка за це голосує. Логічно: якщо він вносить якийсь законопроект до ВР, то очевидно, що він може про це говорити», – переконаний Таран.

За його словами, виборча кампанія Президента буде базуватися на тих повноваженнях, які прописані в Конституції. Однак йому доведеться відповідати на всі запитання, які торкаються економіки і чого-завгодно, тому що так очікують люди.

«Нести відповідальність за все жодна людина в цій країні не може, тому що це є абсурд. Якщо ми хочемо демократії, ми повинні розуміти, хто за що відповідає, і відповідно вимагати від нього відповідальності», – прокоментував гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 19:20 :24