Новини » Політика 4 вересня, 2018, 19:05
Політолог Таран певен – кандидатів на президентський пост буде більше, ніж зараз
ZIK
ZIK

Для кожного з кандидатів, який буде йти на президентські вибори, стимул полягатиме не лише в тому, щоб виграти, а й у тому, щоб заявити про себе як кандидата на парламентський проект на наступних виборах до ВРУ.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політолог Сергій Таран.

Політолог не виключає, що кандидатів на президентський пост в Україні до виборів буде ще більше.

«Після президентських виборів відразу будуть парламентські. А парламентські вибори відбуватимуться за логікою персоналістичних проектів. Тобто в нас партії зараз об’єднуються навколо лідера. Якщо в лідера немає рейтингу, як правило, у партії немає рейтингу. І тому для кожного з кандидатів, який буде йти на президентські вибори, буде стимул не лише в тому, щоб виграти чи не виграти президентські вибори, а й у тому, щоб заявити про себе як кандидата на парламентський проект на наступних парламентських виборах. І тому буде ще більше кандидатів», – переконаний Сергій Таран.

Гість програми, коментуючи результати опитувань Фонду демократичних ініціатив імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова щодо того, кого готові підтримати українці на президентських виборах, зауважив, що «відстані» між кандидатами на перших позиціях – відсоток чи менше. Водночас список є неостаточним.

«Якщо у Гриценка вийде якимсь чином переконати Вакарчука й Зеленського не йти на кампанію, це буде зовсім інша історія. Або, наприклад, відбудеться консолідація між «За життя» і Бойком. Тоді у Бойка з’являються шанси. Або якщо зі списку просто забрати одне прізвище, наприклад, Гройсмана, який не заявляв, що буде балотуватися, то ці відсотки автоматично перейдуть Президенту Порошенку, і він уже другий», – зазначив політолог.

Нагадаємо, як свідчать дані опитувань Фонду демократичних ініціатив імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, проведені у серпні цього року, 17,8% респондентів, які мають намір брати участь у виборах Президента, готові голосувати за Юлію Тимошенко. Далі йдуть Анатолій Гриценко – 8,4%, Петро Порошенко – 7,9%, Вадим Рабінович – 6,7%, Юрій Бойко – 6,4%, Володимир Зеленський – 6,1%, Олег Ляшко – 5,8%, Святослав Вакарчук – 5,6%. 15,5% опитаних важко відповісти.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 15:02 :38