Новини » Політика 4 вересня, 2018, 14:21
Політолог: Пропозицією щодо змін до Конституції Президент загнав у пастку парламентські фракції
ZIK
ZIK

Своєю ініціативою про закріплення у Конституції курсу України на ЄС та НАТО Президент поставив парламентські фракції перед вибором – підтримати або не підтримати пропозицію. Якщо ж її підтримають, це означатиме, що Порошенко зміг консолідувати політику. Якщо ж хтось проголосує проти, то виборчу кампанію можна буде будувати на основі протистояння із цими політиками.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політолог Петро Олещук.

Він переконаний, що рішення на кшталт прописування євроатлантичного та європейського курсів держави до Конституції України в передвиборчий період виконують завдання політичного позиціонування.

«Як на мене, це приклад того, коли Президент заганяє інші політичні сили у своєрідну пастку. Ти можеш або підтримувати, або не підтримувати такі ініціативи. Якщо ти їх підтримаєш, це можна подати, що Президент зміг консолідувати всю політику і є справжнім лідером, що веде Україну до ЄС та НАТО», – запевнив експерт.

Та, за його словами, якщо ж певна партія не проголосує за ці ініціативи, значить цих політиків можна назвати «агентами Кремля» і вибудувати свою кампанію на основі протиставлення з ними.

Окрім того, Петро Олещук переконаний, що такі зміни до Конституції носять виключно характер політичного позиціонування. Мовляв, лише дуже наївні люди можуть вважати, що запропоновані положення означатимуть вступ України до ЄС і НАТО.

«Ключова умова вступу України – це бажання самих ЄС та НАТО, одержання відповідних програм щодо членства, наближення до стандартів реформування України і таке інше», – наголосив політолог.

Разом із тим експерт і прокоментував заяву Петра Порошенка, що такі закарбовані у Конституції європейські та євроатлантичні прагнення держави убережуть країну від зміни курсу після зміни влади.

«Це абсолютно нічого не гарантує. Ми знаємо приклад 2010 року, коли рішенням Конституційного суду зміни до Конституції були скасовані і повернуто до попередньої редакції. Що може завадити наступній владі поставити питання таким чином, щоб переглянути ці зміни на рівні Конституційного суду? Нічого», – підкреслив фахівець.

Як повідомлялося, голова Верховної Ради України Андрій Парубій підтримав пропозицію Президента закріпити євроатлантичний та європейський курси України в Конституції.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 03:58 :22