Новини » Світ 4 вересня, 2018, 13:39
Пастухи в небі: нові безпілотні дрони будуть відганяють зграї птахів від аеропортів
Фото: naked-science
Фото: naked-science

Нові безпілотники, керовані спеціально розробленим алгоритмом, зможуть діяти зграями і тримати птахів подалі від завантажених аеропортів.

Випадкові зіткнення з птахами рідко призводять до серйозних аварій, проте залишаються однією з постійних причин поломок і пошкоджень літаків, завдаючи авіаперевізникам серйозної шкоди. За даними Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO), тільки в 2011-2014 роках було зафіксовано понад 65 тисяч зіткнень. Аеропорти усього світу всіма доступними засобами намагаються відігнати птахів подалі від завантажених повітряних трас: одні залучають «на службу» хижих птахів, інші включають гучні лякливі звуки.

Абсолютно новий підхід до вирішення цієї проблеми запропонували Адітья Паранжапі (Aditya Paranjape) з Імперського коледжу Лондона і його колеги з США і Кореї. Вчені створили мініатюрні безпілотники двох типів: перші здатні зависати на великій висоті і стежити за обстановкою над аеропортом; другі – діють зграєю і відганяють птахів подалі. Про цей проект автори пишуть в статті, опублікованій в журналі IEEE Transactions on Robotics, повідомляє naked-science.

Для дронів другого типу розробили спеціальний алгоритм «пастухів», створений з урахуванням відомих законів поведінки зграї і колективної реакції птахів. Паранжапі і його колеги вже успішно протестували нову систему, відігнавши пернатих від невеликого аеродрому біля кампусу корейського інституту KAIST.

 

Нагадаємо, в Іспанії дрон врятував потопаючу жінку.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-24 16:44 :47