Новини » Регіони 4 вересня, 2018, 12:30
На Закарпатті відкрили новий комплекс із школою, дитсадком та амбулаторією
На Закарпатті відкрили новий комплекс із школою, дитсадком та амбулаторією
На Закарпатті відкрили новий комплекс із школою, дитсадком та амбулаторією

У с. Вишка Великоберезнянського району урочисто відкрили сучасний комплекс із школою, дитячим садком та амбулаторією.

«У нас є правило – в першу чергу звертати увагу не на успішні проекти, а на ті, що потребують нашого втручання і реагування, – зазначив під час відкриття в новій школі голова  ОДА  Геннадій Москаль. – Школа у Вишці – один із таких об′єктів. Його будівництво почалося ще у 2008 році, але лише в останні два роки ми поставили мету і здали в експлуатацію сучасний комплекс. У майбутньому біля школи буде встановлено сучасний спортивний майданчик із штучним покриттям, а в подальшій перспективі зробимо цю школу й третього ступеню, щоб випускникам дев′ятого класу не доводилося продовжувати навчання в сусідніх селах. Ми намагалися зробити все, щоб заклад відповідав високому рівню оснащення. Тут є нові меблі, сучасний харчоблок, технічні засоби, доступ до артезіанської джерельної води. Бажаю дітям, аби ви добре вчилися, щоб вам хотілося йти до школи, а в село нехай частіше навідуються лелеки».

На Закарпатті відкрили новий комплекс із школою, дитсадком та амбулаторією
На Закарпатті відкрили новий комплекс із школою, дитсадком та амбулаторією

Керівник краю наголосив, що попри закриття по країні 176 шкіл на Закарпатті не лише не ліквідували жодного навчального закладу, але й відкрили два – у Вишці на Великоберезнянщині та у Костилівці на Рахівщині, де вперше дзвоники покликали дітей до уроків. А наступного року на Закарпатті планують відкрити ще чотири нові школи.

Загальноосвітню школу І-ІІ ступенів у Вишці почали будувати 10 років тому, однак згодом через фінансову кризу роботи заморозили на невизначений термін. Будівництво відновили за кошти місцевого бюджету та Державного фонду регіонального розвитку і завершили в рекордні два роки. У будівлі зробили ремонт, провели утеплювальні роботи, проклали сучасні комунікації, накрили будинок дахом із металочерепиці. На сьогодні школа обладнана за останніми вимогами «Нової української школи», включно із мультимедійним та комп′ютерним устаткуванням, а садок вже готовий до прийому малечі. До будівлі проклали нову асфальтовану дорогу, а навколо – доріжки з бруківки.

Учні 1-9 класів стали до навчання, а 15 дошкільнят вже випробували спальну та ігрову кімнати дитячого садочка. За інформацією районного відділу освіти, у найближчі кілька тижнів дитсадок вже прийме своїх вихованців.

Окремо у будівлі розташовується й фельдшерсько-акушерський пункт, який до того приймав пацієнтів у непристосованому для цього приміщенні. Нині фахівці мають відповідне обладнання, сучасні меблі, просторі кабінети. За словами співробітників, вони й досі не можуть повірити, що тепер їхнє робоче місце має такий вигляд, як у медиків із зарубіжних серіалів.

Новий комплекс розташований у мальовничому куточку, який дуже полюбляють туристи. Вони теж матимуть змогу отримувати медичну допомогу в належних умовах, – повідомляють в прес-службі Закарпатської ОДА.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 20:11 :57