Новини » Регіони 4 вересня, 2018, 11:46
На Прикарпатті селяни не допускають газовиків до аварійного газопроводу

На Прикарпатті мешканці села Підгайчики Коломийського району ризикуючи власною безпекою, не допускали газовиків до аварійного газопроводу, якому понад 46 років. Протягом трьох днів селяни перекривали дорогу та не дозволяли фахівцям здійснити заміну старого металевого газопроводу на новий поліетиленовий.

Більше того, у заручники взяли і самих працівників «Івано-Франківськгазу». Про це сьогодні, 4 вересня, повідомив власкор IA ZIK ззз посиланням на прес-службу підприємства.

Минулого року було проведено комплекс робіт з обстеження та оцінки технічного стану розподільного газопроводу та дворових газопроводів-вводів до житлових будинків у селі Підгайчики по вул. Гора. Після детального обстеження було прийнято рішення про необхідність заміни старих газових мереж на нові, поліетиленові. Термін їх експлуатації завершився і вони є аварійними. Подальша їх експлуатація може призвести до надзвичайної ситуації.

Про це працівники «Івано-Франківськгазу» повідомляли селян, владу та голову сільської ради неодноразово. Вперше лист голові сільської ради та мешканцям села був надісланий ще у 2017 році. А також надсилали їм акти обстеження та роз’яснення, що газопровід є аварійним.

Головною причиною спротиву селян та готовність ризикувати власною безпекою є небажання людей оплачувати заміну власних дворових вводів. Відповідно до кодексу газорозподільних мереж, роботи з заміни вуличного газопроводу здійснюються за кошти ПАТ «Івано-Франківськгаз». Натомість, заміна газопроводів-вводів, які є приватною власність споживачів, повинні оплачувати їх власники – споживачі.

Газовиків мешканці села взяли в заручники та вимагали відновити газопостачання, яке було припинене три дні тому. Люди в силовій спосіб намагалися вирішити питання. Однак працівники «Івано-Франківськгазу» запевняють, експлуатувати аварійний газопровід не будуть, оскільки це може призвести до надзвичайної ситуації.

Конфлікт обговорили в Івано-Франківській облраді. Там пропонують вплинути на рішення Івано-Франківськгаз через перегляд плати за землю.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-24 06:59 :59