live

Міністр освіти поділилася спостереженнями, як населення сприймає новий правопис

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Фото: radiosvoboda.org

Міністерство освіти і науки України планує продовжити громадське обговорення проекту нової редакції українського правопису.

Про це повідомила керівник міністерства Лілія Гриневич, передає «Радіо Свобода».

«Наші спостереження і бурхлива дискусія навколо правопису свідчать про те, що треба продовжити це громадське обговорення. Потрібна більша інформаційна кампанія, тому що люди лякаються, що їм заборонять говорити якось так, а змусять говорити якось інакше. Тому що багато з них навіть не читали цей правопис і цю пропозицію докладно, але хтось десь щось чув», – сказала Лілія Гриневич.

За її словами, нова редакція правопису потребує додаткової наукової дискусії, а продовження терміну обговорення дозволить долучити науковців, які не є учасниками робочої групи.

«Коли ми будемо мати більш-менш суспільно узгоджений варіант, він повинен бути спочатку затверджений Кабміном, розглянутий всіма центральними органами влади, і після того буде ухвалено рішення», – розповіла міністр.

Доцільність змін у правописі Лілія Гриневич пояснила, тим що багато нинішніх норм виникли в результаті русифікації української мови.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект нової редакції Українського правопису.Loading...
Loading...
Loading...