вівторок, 4 вересня, 2018, 16:24 Суспільство
Коберник: Школи Києва фінансово забезпечені, батькам не слід бездумно здавати кошти
Ілюстративне фото УНІАН
Ілюстративне фото УНІАН

Освітній простір Києва має достатнє фінансове забезпечення. Зокрема, цьогоріч місто отримало 53 мільйони субвенцій та ще виділило для галузі 140 мільйонів. Тож, якщо за таких обставин у батьків і далі просять здавати кошти на миючі засоби чи папір, маємо проблеми із критичним мисленням.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» заявила радник міністра освіти України Іванна Коберник.

«Що стосується Києва, то батькам, перш, ніж здати школі хоч одну копійку, потрібно спитати, чи ця витрата уже не є профінансованою. Адже столиця зараз має фантастично великий бюджет освіти», – наголосила Коберник.

За її словами, державне фінансування нового освітнього простору у Києві – достатнє. Місто отримало 53 мільйони субвенцій і додало ще 140 мільйонів своїх коштів.

«У таких обставинах збори грошей із батьків можна назвати лише звичкою здавати кошти», – наголосила радник міністра освіти.

У свою чергу, експерт з питань освіти та науки Реанімаційного пакету реформ Наталя Шульга додала: свого часу з прикрістю усвідомила, що немає жодної школи чи садочка, «де б не збирали хоча б 100 гривень на місяць».

«Тому й пішла та хвиля. Що найбільші корупціонери, виявляється, в освіті та медицині. Це просто нечувані безпрецедентні речі. Це ганьба, так не може бути. Тому й ми поставили завдання про повернення до стовідсоткового фінансування освітнього стандарту», – розповіла Шульга.

Вона підкреслила: тут йдеться не лише про зарплату вчителів чи оплату комунальних послуг, а й видатки на різноманітний інвентар – крейду, миючі засоби, зошити, ручки чи туалетний папір.

«У столиці ми спеціально розробили цілі програми, які вже виконані. Тож я кажу усім киянам: ніхто не має права збирати із них гроші. Це взагалі – кримінальна активність у школі. Навіть у законі прописано, що таке робити не можна. Якщо таке продовжується, значить одні батьки заробляють на інших», – заявила експерт.

Тож, за її словами, з 2014-2015 років уже вдалось підняти зарплати вчителям та закласти спеціальні програми на так звану «малоцінку» – витратний матеріал для шкіл.

«Усе це працює уже три роки. Так, на початку лише чотири райони міста встигли це забезпечити, та наступного року, показник уже підтягнувся до 80%, цьогоріч ж я очікую, що він буде уже 100%», – розповіла Шульга.

Водночас, Іванна Коберник зазначила: щодо столичних садочків, то на річне забезпечення кожного такого закладу миючими засобами, папером чи картриджами до принтера виділено в середньому по 80 тисяч гривень.

«Погодьтеся, це достатні суми. Окрім того, виділено і по 100 та більше тисяч гривень на кожну школу. Тому коли я все ще чую, що у батьків просять здати на туалетний папір чи миючі засоби, розумію, що тут, на жаль, ми маємо проблему із критичним мисленням», – переконана Іванна Коберник.

Як повідомлялось, 1 вересня прем’єр-міністр України Володимир Гройсман оголосив про старт довгострокової реформи освіти – «Нової української школи». Для цього було введено нові стандарти та виділено 1 мільярд гривень для переоснащення початкової школи. Окрім того, відбулась і підготовка вчителів за новими програмами.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 01:54 :27