Новини » Політика 4 вересня, 2018, 14:34
Казанський: На Донбасі місцевих авторитетів підтримують від безвиході
ZIK
ZIK

Населення Донбасу є певним феноменом: з одного боку вони підтримують місцевих авторитетів, а з іншого – їх не люблять. Адже ті не стали реальними лідерами, за якими піде народ. Зокрема, коли ув’язнили колишніх мерів Слов’янська та Торецька, їх ніхто не підтримав.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного проекту «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним на телеканалі ZIK говорив громадський активіст Денис Казанський.

За словами Казанського, на Донбасі можна змінити ситуацію, була б на те політична воля. Рано чи пізно все рухатиметься у напрямку прогресу, який розпочався після розгрому кланів на Донеччині. Адже там налагоджується суспільне політичне життя.

«За результатами 2010-2012 років, 75% населення Донбасу підтримували «Партію регіонів» і 20% «Комуністичну партію України». Зараз ж там снує певний плюралізм, адже є «Наш край», «Самопоміч», «Радикальна партія», «Батьківщина», тобто з’явилось хоч якесь різноманіття, що дає певну надію на те, що там будуть зміни», – вважає Казанський.

Тому, на його думку, на Донбасі варто посилювати вплив проукраїнських сил і все більше нарощувати їхню присутність, щоб не виникали такі ситуації, коли заарештовують мерів міст.

«У Слов’янську Неля Штепа реально вигравала вибори, бо у неї були високі рейтинги. Але, коли її заарештували, то захищати не було кому, адже жодна людина не прийшла її підтримати. Також була цікава історія в Торецьку, де міський голова Слєпцов сидів у СІЗО і вже два роки перебуває під слідством. На його захист теж ніхто не вийшов. До речі, аналогічні історії були з мерами Дружківки, Севєродонецька, Маріуполя», – зазначив він.

Тому, Казанський зауважив, що люди у містах на Донбасі є певним феноменом: з одного боку вони підтримують місцевих авторитетів, а з іншого – їх не люблять, бо ті не стали реальними лідерами, за якими піде народ.

«У 2014 року, коли з’явилися польові командири псевдореспубліки «ЛНР» Мозговий та Дрьомов, люди пішли за ними, бо місцеву владу ніхто не поважав, адже міськради трощили, також били депутатів із «Партії регіонів» і виганяли їх на вулицю. Тому корумповані місцеві псевдоеліти не мають реального авторитету і я думаю, що їх підтримують від безвиході. Тому Адже, наприклад, ув якомусь Лисичанську немає опозиції, а є один клан Дунаєва», – підкреслив Казанський.  

Нагадаємо, у листопаді 2017 року колишньому меру Слов’янська Донецької області Нелі Штепі продовжили цілодобовий домашній арешт до 13 січня 2018 року включно. Ленінський районний суд Харкова зобов’язав Штепу носити електронний браслет і не залишати постійне місце проживання в Слов’янську без дозволу.

Штепу затримали 11 липня, а 8 жовтня прокуратура Харківської області висунула їй остаточну підозру у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило  загибель людей.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 21:24 :11