вівторок, 4 вересня, 2018, 12:37 Суспільство
Казанський: Більшість населення Донбасу хоче повернутись до нормального життя в Україні
ZIK
ZIK

На Донбасі, здебільшого, люди хочуть, щоб просто не стріляли. Звісно, є ті, які не люблять українську мову і не вважають себе патріотами України, але вони неагресивні та не чинять опору. Тому, якби конфлікт на Донбасі вирішувався військовим шляхом на користь України, більшість населення не опиралася б.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного проекту «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним на телеканалі ZIK заявив громадський активіст Денис Казанський.

«Якби у нас не було перед очима прикладів вже звільнених територій Лисичанська, Сєвєродонецька, Слов’янська, Маріуполя, ймовірно, ми могли б думати, що вирішення конфлікту військовим шляхом неможливе», – сказав Казанський.

Та він переконаний, що здебільшого на Донбасі люди хочуть, щоб просто не стріляли. І уже звільнені міста є яскравим прикладом, адже там немає жодних ознак партизанської війни. Навіть те населення, яке підтримувало розкол, після того, як Україна відвоювала свої території, цьому зраділи.

«Ще 9 травня 2014 року на демонстрації зі Стрєлковим приходили люди і скандували, що «фашизм не пройде». То, коли почалися бойові дії і відбулась мобілізація населення, їхня риторика стала іншою. Адже, коли вже влітку туди зайшли українські військові, погляди людей різко змінились», – вважає він.

Активіст зауважив: звісно, там є люди, які не люблять, наприклад, українську мову чи не вважають себе патріотами України, але вони неагресивні.

«Більшість населення не є сепаратистами чи ворогами, які чинять опір, організовуються і пускають під укіс потяги, чи щось подібне. Вони просто живуть як жили, працюють і, в принципі, там все тихо і спокійно. Я думаю, що після того як, наприклад, помре Путін, нове керівництво цілком може сказати про українські території «забирайте, нам це не потрібно», – зазначив Казанський. 

На його думку, у місцевого населення не буде жодного опору при поверненні українських адміністрації до Донецька і Луганська. Адже активні учасники супротиву як Стрєлков, Безлер і тисячі інших бойовиків, просто залишать цю територію і поїдуть до Росії.

«Ті ж люди, які залишаться, зітхнуть з полегшенням, бо це реально буде повернення якоїсь державності, банкоматів, нормального транспортного сполучення, пенсій і соцвиплат. Тобто, це буде повернення нормального життя. Тому я думаю, що, з одного боку, є несприйняття України, вони не ототожнюють себе з українською національною ідеєю, культурою, мовою. З іншого ж – вони хочуть жити в цивілізованій країні, щоб не стріляли, щоб не було постійних кримінальних розбірок, коли когось підірвали, вбили на вулиці чи розстріляли. Я думаю, що більшість людей, яка там живе, хоче передусім саме цього», – наголосив громадський активіст.

Нагадаємо, мешканку Першотравневого району Донецької області засуджено до п’яти років позбавлення волі з випробувальним терміном два роки за участь в організації і проведенні «референдуму» «за державну самостійність ДНР».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 18:39 :25