Новини » Політика

Гримчак про зміни до Основного закону: За невиконання Конституції передбачена відповідальність

ZIK

Президент Порошенко пропонує внести зміни у Конституцію, тому що невиконання Конституції – це вже антиконституційний акт, і за це є відповідальність.

Про це в ефірі програми Vox  populi на телеканалі ZIK заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак.

Гість програми, коментуючи запитання щодо запропонованих Президентом України змін до Конституції для закріплення європейського та євроатлантичного напрямів розвитку України, зазначив, що відповідні прагнення України раніше були записані у законі про основи зовнішньої політики: «Цей закон був виправлений майже відразу після того, як прийшов Янукович».

Юрій Гримчак нагадав про підписаний у 2006 році, за президентства Віктора Ющенка, універсал, у якому йшлося про вступ до НАТО.

«Але цей документ не мав жодної юридичної сили. І тому Президент Порошенко пропонує внести зміни у Конституцію, що невиконання Конституції – це вже антиконституційний акт, і за це є відповідальність», – зазначив Юрій Гримчак та додав, що навіть, якщо влада зміниться, набрати 300 голосів у ВРУ, щоб внести зміни щодо зовнішньополітичного курсу до Основного закону, буде вкрай важко або й нереально.

Юрій Гримчак також пояснив, як відбувся «конституційний переворот» за президентства Віктора Януковича. З його слів, тоді КСУ прийняв рішення про те, що є порушення процедури і визнав закон про внесення змін до Основного закону України № 2222 неконституційним.

«Але на той момент цього закону вже не існувало, цей закон став частиною Конституції, а зміни у Конституцію має право вносити тільки парламент України, і в цьому був злочин і конституційний переворот Януковича і Лавриновича, тодішнього міністра юстиції, що вони без рішення парламенту просто змінили Конституцію. Це було незаконно. Це була узурпація влади», – акцентував Юрій Гримчак.

Нагадаємо, 8-го грудня 2004 року ВРУ прийняла закон про внесення змін до Конституції України під № 2222, який передбачав парламентсько-президентську форму правління з обмеженими повноваженнями глави держави.

30 вересня 2010 року КСУ своїм рішенням визнав неконституційним Закон України «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року № 2222 з огляду на порушення під час його прийняття.

Додамо, Президент України Петро Порошенко закликав лідерів парламентських фракцій якнайшвидше розглянути запропонований ним проект змін до Конституції щодо закріплення у ній європейського та євроатлантичного напрямів розвитку держави.Loading...