Новини » Політика 4 вересня, 2018, 15:57
Гацько: Україна – чемпіон зі змінювання правил
ZIK
ZIK

Ще жодна цивілізована країна не змінювала так часто виборчі правила, як Україна. До того ж, новий Виборчий кодекс не означатиме створення ефективної системи виборів.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив політичний діяч Василь Гацько.

«Наскільки зміна виборчого права може змінити ситуацію в Україні? Якщо ми зараз подивимося на кількість ухвалених законопроектів або чинних виборчих правил, то побачимо, що ми – чемпіони. Жодна цивілізована держава не змінює виборчі правила так часто, як Україна», – наголошує експерт.

Василь Гацько зауважує: зміна законодавства не впливає на якість життя людей.

«Чи була якась кореляція між зміною виборчих правил та доходами громадян? Ні, раніше це ніяк не впливало», – каже політичний діяч.

Він припускає, що зміна виборчого законодавства може бути порожнім рішенням.

«Я не є прихильником змін заради змін, а Виборчий кодекс має шанс стати таким. Адже перед тим треба усвідомити, з якою метою його змінювати. Для мене очевидно, що зміна правил гри означатиме зміну правлячої еліти», – наголошує експерт.

Тобто корумповану еліту потрібно замінити на чесну, пояснює політолог. І тут він вбачає площину для протистояння.

«Для мене зрозуміло, що політичної волі у влади може не знайтися. Однак, її може сформувати лише активна громадянська позиція виборця», – зазначає Василь Гацько.

Нагадаємо, раніше народний депутат IV - VII скликань Володимир Яворівський наголошував на тому, що Україна випробувала майже усі існуючі у світі моделі виборів, окрім пропорційної системи з відкритими регіональними спискам. Вона могла б створити можливість обрати найкращий метод проведення виборів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 13:30 :30