Новини » Політика 286

Гарань пояснив, чому відповідальність за економіку виборці покладають на Президента

ZIK

Люди вважають Президента відповідальним за все в країні. Вони хочуть чути від нього про економіку, хоча це не є у сфері його повноважень. Тому треба, щоб обіцянки кандидатів узгоджувалися з тими повноваженнями, які вони матимуть.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив професор кафедри політології НаУКМА, науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» Олексій Гарань.

Як повідомлялося, нардеп Леонід Ємець заявив, що відбувається підготовка подання до Конституційного Суду України щодо перенесення дати виборів Президента України. 

«В опитуванні є якісь позитивні сторони, які показують ставлення українців до демократії, до процесу виборів, і є негативні. Я бачу, що, на жаль, популізм працює, скажімо, коли для виборців Рабіновича й Ляшка важить такий фактор, що вони бачать реальні шляхи подолання економічної кризи, то це просто нонсенс. Тому що ці люди просто популісти, які говорять будь-що, щоб сподобатись електорату, але їхні прихильники вірять, що вони мають реальну програму виходу з кризи», – зазначив Гарань.

Відповідаючи на запитання ведучого про те, що цікавить найбільше українців, пан Гарань сказав, що позиція Порошенка буде полягати в тому, щоб дистанціюватися від урядової політики, тому за соціально-економічні питання відповідає уряд. 

«Люди традиційно бачать відповідальним за все в країні Президента. Вони хочуть чути від Президента про економіку, хоча це не є у сфері його безпосередніх повноважень», – відповів науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи».

Тому, за його словами, коли говоримо про вибори і про обіцянки кандидатів, треба щоб їхні обіцянки узгоджувалися з тими повноваженнями, які вони мають.

«Тому що наобіцяти можна все, що завгодно. Чи входить це в повноваження Президента, от в чому питання», – прокоментував гість програми.

 

Loading...
Loading...
Loading...