Новини » Економіка

Експерт вважає, що після зростання вартості газу кількість субсидіантів знову зросте

ZIK

Виникає запитання, чи держава приймає справедливе рішення, коли переконує, що суспільство має затягнути паски? Адже часто ми бачимо різні контраверсійні дії, як наприклад, коли для всіх ціна на газ росте, тоді як для окремих олігархів залишаються старі схеми, на яких вони можуть заробляти надприбутки.

На цьому наголосив експерт з енергетичних питань Андрій Герус у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Заяви влади щодо захисту громадян, які не зможуть сплачувати за комунальні послуги, досить суттєво відрізняються від реальності. Зокрема кілька місяців тому були внесені зміни до порядку надання субсидій, де був суттєво звужений список тих, хто має право на таку допомогу. Відтак, близько 30% отримувачів субсидій були позбавлені такого права і подекуди несправедливо», – прокоментував Андрій Герус.

Наприклад, пояснює експерт, якщо якесь домогосподарство п’ять років тому придбало автомобіль, навіть недорогий, і навіть якщо у цієї сім’ї невисокий дохід, то все одно вона не має права на субсидії, оскільки колись, п’ять років тому, вони купили автомобіль.

«Спочатку тарифи зросли, а потім влада почала шукати варіанти, як можна урізати субсидії. Більшість пенсіонерів все ж залишиться на субсидіях, а загалом допомогу отримуватимуть 40-45% домогосподарств. Утім після зростання ціни газу цей відсоток знову буде зростати.

Утім виникає запитання, чи держава приймає справедливе рішення, коли переконує, що суспільство має затягнути паски? Адже часто ми бачимо різні контраверсійні дії, як наприклад, коли для всіх ціна на газ росте, тоді як для окремих олігархів залишаються старі схеми, на яких вони можуть заробляти надприбутки, і уряд щодо цього не вживає жодних заходів», – констатував Андрій Герус.

Як повідомлялося, керівник директорату сім’ї та соціального захисту населення Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко пояснив, у якому випадку безробітним не надаватимуть субсидії.

 Loading...