Новини » Суспільство 4 вересня, 2018, 12:46
Експерт назвав найважливішу мету міжнародних військових навчань Rapid Trident

Якщо сьогодні в ході військових навчань, що проходять на Львівщині, ми підвищимо нашу взаємосумісність із підрозділами країн НАТО, будемо ухвалювати рішення за однаковим із ними регламентом. Це дуже простий підхід до реформування в нашій армії.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив військовий експерт Іван Апаршин.

Він переконаний, що найголовніше у військових навчаннях Rapid Trident-2018 – це досягнення сумісності з підрозділами країн-членів Північноатлантичного альянсу.

«Я розумію, що коли сьогодні в ході навчань ми підвищимо нашу взаємосумісність з підрозділами членів НАТО, будемо за однаковим регламентом приймати рішення, ставити завдання. Це дуже простий підхід до реформування в армії – є стандарти НАТО, ми їх досягаємо і підвищуємо свій рівень», – підкреслив експерт.

Він наголосив, що сьогодні українські Збройні сили – це зовсім інша армія, це вже не армія старого радянського типу.

«Мені перед ефіром знову написали, аби я підняв питання про те, що ми не можемо виграти війну малою радянською армією проти великої радянської армії. Тоді я кажу: давайте розглядати українське військо за складовими», – розповідає Іван Апаршин.

За його словами, для характеристики армії в цілому є понад три тисячі показників. І коли звести їх усіх в один системний об‘єкт, вийде потужна математична модель, що функціонує виключно за законами.

«Не можна вирвати якийсь один фрагмент, його реформувати, щоб він потім незрозумілим чином вплинув на всю систему. Вона реформується або системою, або ніяк», – наголосив військовий експерт.

Також він зазначив, що сьогодні бачить бажання Міністерства оборони і Генерального штабу формувати українську армію фрагментарно.

«Нічого не виходить – система дає збій. Дуже простий приклад: чотири з половиною роки в Генеральному штабі України немає на посаді начальника головного оперативного управління. З нас сміється увесь світ. У кровоносній системі людини центром завжди є серце, а в нашого Генштабу цього серця немає», – заявив фахівець.

Тобто, за його словами, в Генеральному штабі України за весь час війни з Російською Федерацією досі немає людини, яка б напряму відповідала за планування застосування Збройних сил.

«Військові навчання не можуть охопити відразу весь комплекс навчань. Вони визначають певну стратегічну мету. І далі до цієї мети ми йдемо щороку, крок за кроком. На сьогоднішніх навчаннях ми відпрацьовуємо командно-штабний елемент – планування в системі НАТО», – підсумував Апаршин.

Нагадаємо, на Яворівському полігоні розпочались міжнародні військові навчання Rapid Trident-2018 за участю Збройних сил України та армійських підрозділів членів НАТО.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 20:39 :52