Новини » Економіка 4 вересня, 2018, 18:40
Експерт наголосив на неминучості введення санкцій за відсутність газового лічильника
ZIK
ZIK

Усі гроші, які витрачаються з податків громадян, мають бути виміряні та контрольовані. І якщо громадяни фінансують виплату субсидій на газ, але не можуть сказати, скільки саме вони використали цього газу через відсутність лічильника, то це абсолютно неправильно.

На цьому наголосив президент Асоціації «Енергоефективні міста України» Святослав Павлюк у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Варто зауважити, що субсидії відміняли не для всіх, хто немає індивідуального лічильника, а для тих, хто добровільно відмовився від встановлення облікового пристрою. Особисто я вважаю, що це неправильно відмовлятися від встановлення лічильника, адже норми нормами, але кожен має сплачувати за той обсяг газу, який він споживає», – підкреслив експерт з енергетичних питань Андрій Герус.

Загалом, впевнений експерт, індивідуальні лічильники повинні бути в кожній квартирі та приватному будинку, адже держава повинна мати стовідсотковий облік газу.

«Історія з нормами споживання дуже специфічна, і їх змінюють то в більший, то в менший бік. Наразі обліковується споживання 90% газу, а тому і решту домоволодінь, а це переважно квартири багатоквартирних будинків, потрібно поставити на облік.

Важливо ставити саме квартирні індивідуальні газові лічильники, а не загальнобудинкові. Адже газ немає такого загального характеру споживання, на відміну від тепла. Це виключно індивідуальне споживання, а тому й облік має бути відповідним», – зауважив експерт з енергетики.

Своєю чергою президент Асоціації «Енергоефективні міста України» Святослав Павлюк додав, що рано чи пізно держава почне вводити санкції через відсутність індивідуального лічильника.

«Як платник податків я вважаю, що всі гроші, які витрачаються з податків громадян, мають бути виміряні та контрольовані. Якщо ми фінансуємо виплату субсидій на газ, натомість люди не можуть сказати, скільки саме вони використали цього газу, то це абсолютно неправильно», – впевнений Святослав Павлюк.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України на засіданні 22 серпня скасував субсидії споживачам без лічильників газу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 13:59 :28