Новини » Суспільство 4 вересня, 2018, 4:38
Доказ багатовимірного Всесвіту знайшли в простому досліді

Фізик-дослідник з Каліфорнійського технічного інституту професор Шон Керролл пояснив, що представляє собою багатовимірна інтерпретація квантової механіки і чим вона відрізняється від ідеї мультивсесвіту.

Про це повідомляють  kontrakty.

Vcelennaia_04.09.18

Важливо розуміти, чим різняться ідеї мультивсесвіту і багатовимірної інтерпретації. Теорія про мультивсесвіт прийшла з космології: згідно з нею, в регіонах Всесвіту, які недоступні для спостережень через величезну відстань, можуть існувати інші умови, відмінні від відомих нам.

Ці відмінності можуть поширюватися аж до зовсім інших елементарних частинок, законів фізики і розмірності простору. Доктор Керролл стверджує, що поки немає можливості довести це, але сучасні фізичні моделі допускають існування таких областей у Всесвіті.

У багатьох інтерв’ю фізик згадує про те, що дотримується багатовимірної інтерпретації квантової механіки. Як випливає з її назви, вона має на увазі існування багатьох світів. Однак, на відміну від інших гіпотез про паралельні світи, ця теорія не передбачає їх перетину.

Найбільш дивовижний і дивний – наскільки це можливо в квантовій механіці – сам процес виникнення паралельних реальностей.

Звернемося безпосередньо до квантової механіки і її опису елементарних частинок. Відповідно до неї, наприклад, електрон може одночасно перебувати в різних станах. На відміну від класичної фізики, квантова механіка стверджує, що у цієї частки немає якоїсь конкретної позиції, але є хвильова функція – суперпозиція всіх можливих позицій.

Іншими словами, якщо ви – вчений, який намагається виміряти електрон, у вас є набір ймовірностей його позиції. Це вважається загальноприйнятою моделлю квантової механіки.

«Згідно багатовимірної інтерпретації квантової механіки, електрон в дійсності знаходиться в кожній можливій позиції, поки його не виміряють. Як тільки це відбувається, Всесвіт розгалужується: розділяється на різні копії, – пояснює професор Керролл. - В одній копії електрон перебував там, і ви його там побачили. В іншій – електрон був в іншому місці, і саме там ви його помітили. У третій же копії електрон перебував у зовсім іншому місці, і ви його побачили там. Кожен можливий результат цього вимірювання відповідає окремій          гілці хвильової функції Всесвіту.

Виходить, цілий Всесвіт дублюється. І ці дубльовані всесвіти майже ідентичні, за винятком відмінностей в результаті безпосереднього квантового вимірювання».

Вчений стверджує, що вплив навіть таких незначних відмінностей в «копіях» всесвітів може мати далекосяжні наслідки, в результаті приводячи до абсолютно різних світів.

Виходить, якщо багатовимірна інтерпретація вірна, зміни щільності в ранньому Всесвіті, що спричинили утворення зірок і галактик, неймовірно сильно відрізняються одна від іншої в її різних відгалуженнях.

«В якомусь сенсі кожен раз, проводячи класичний квантово-механічний експеримент – з двома прорізами, досвід Штерна – Герлаха або будь-який інший, – ви перевіряєте багатовимірну інтерпретацію квантової механіки», – підсумовує професор Керролл.

Як повідомлялось раніше, квантові обчислення допоможуть «змінити життя».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 20:31 :22