Новини » Події

Денисова очікує на присутність єврокомісара на переговорах з Москальковою

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова. Фото: radiosvoboda.org

Уповноважений з прав людини в Україні Людмила Денисова заявила, що прагне домогтися присутності комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович на її зустрічі з російською колегою Тетяною Москальковою.

Про це вона розповіла під час зустрічі з керівником проектів Офісу Ради Європи в Україні Вікторією Гальпєріною, передає «Українська правда».

За її словами, в жовтні у Страсбурзі відбудеться робоча зустріч з генеральним секретарем Ради Європи Турбйорном Ягландом, де вона поставить питання присутності єврокомісара Міятович на переговорах з російським омбудсменом.

Зазначається, що з Москальковою вони планують обговорити питання реалізації домовленостей президентів України та Росії з відвідання громадян обох країн, які утримуються у місцях несвободи та їхнього подальшого обміну.

Крім того, Денисова повідомила Гальпереній про ситуацію, яка склалася навколо обміну моряками суден «Норд» та «ЯМК-0041».

Зокрема, вона зазначила, що РФ фактично утримує українських моряків, не видаючи їм паспорти.

Омбудсмен наголосила, що моряків судна «Норд» в Україні ніхто не затримує, і вони вільно можуть залишити нашу країну за своїми українськими паспортами.

Також вона наголосила на необхідності відновлення роботи офісу Червоного Хреста на окупованій території Криму, а також нової редакції законопроекту про персональні дані, що вже розробляється спільно з європейськими експертами.

Повідомляється, що Гальпєріна запевнила, що передасть усю інформацію до головного Офісу Ради Європи.Loading...