Новини » Події 4 вересня, 2018, 21:43
70-тисячне місто Сміла вже другу добу перебуває без води
ZIK
ZIK

Другу добу без води перебуває місто Сміла. 70 тисяч мешканців стали заручниками безводного режиму вчора зранку. Ні краплі немає ні у школах, ні в садочках і лікарнях. Причиною став місцевий водоканал, адже обленерго вимкнуло електропостачання за борги.

Про це йшлося у програмі новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Із відрами зустріли діжку з водою медики у Смілянській міській лікарні. 300 пацієнтів без води перебувають у ній вже другу добу.

«Вода всюди потрібна, без неї ніяк. Коли її немає – це катастрофа в лікарні», – розповіла працівниця міської лікарні у Смілі Наталія Бугайова.

Три лікарні міста готуються закрити, а пацієнтів перевезти у Черкаси.

«На сьогоднішній день у закладах перебувають хворі, але ми змушені їх виписувати, бо не можемо дотримуватися необхідних санітарних умов, а також не можемо забезпечити, щоб працював харчоблок», – сказав керівник відділу охорони здоров’я міста Сміла Микола Стуженко.

Без води також перебувають заклади освіти. Шість тисяч учнів у тринадцяти школах прийшли на навчання із пляшками.

«На сьогоднішній день ми забезпечили повністю дітей водою. Якщо завтра не привезуть її, то залишимось взагалі без води», – зазначив директор НВК «Лідер» Софія Ґнідая.

У навчальних закладах зачиняють санвузли та зупиняють роботу кухонь.

«За санітрними нормами, проточна вода повинна бути обов’язково. Ми зможемо відновити роботу, коли знову подадуть воду», – прокоментувала кухар Світлана Бондарчук.

А для сімдесяти тисяч жителів міста не організували навіть підвозу води. Аварійники пояснюють: не працюють насоси у свердловинах. Обленерго вимкнуло електропостачання водоканалу за борги, адже сума перевищила п’ять мільйонів гривень.

«Всі платежі ростуть і ростуть набагато швидше, і плату за землю треба платити. Також треба оплачувати податки, а наші тарифи за цим не встигають», – наголосив директор КП «Водгео» Володимир Овсійчук.

В обленерго кажуть, що Смілу вісім разів попереджали про ймовірні відключення, але це можновладців не злякало, вони боргу не сплачують і після реструктуризації.

«Борг становить п’ять мільйонів гривень. Але ми для того, щоб продати електоренергію, закуповуємо її на енергоринку й платимо наперед свої кошти. Ми розуміємо, що це водоканал, є діти, але наше підприємство, на жаль, не має змоги кредитувати», – додав директор із питань безпеки ПАТ «Черкасиобленерго» Євген Лут.

Після чергових переговорів домовитися таки вдалося. Смілянським управлінцям дали добу, щоб вони склали реальний графік реструктуризації заборгованості. Натомість обленерго пообіцяло найближчим часом увімкнути електропостачання для водоканалу.

Нагадаємо, ще на початку літа в Первомайському районі Автономної Республіки Крим окупаційна влада через посуху оголосила надзвичайну ситуацію природного характеру. Таке ж розпорядження було видане для ще трьох степових районів окупованого Криму.

Тетяна Гаврилюк, Ірина Главацька, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 05:11 :03