Новини » Політика 3 вересня, 2018, 19:40
Журналіст Бойко встановив діагноз українським політичним партіям – бізнес-клуби
ZIK
ZIK

Голосування на найближчих виборах відбуватиметься за принципом у кого красивіша фізіономія, більше білбордів, але жодним чином не за ідеологічними показниками.

Таку думку висловив журналіст Володимир Бойко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Заклики про об’єднання демократичних проукраїнських сил я сприймаю як кризу жанру. На мою думку, справжні вибори, коли українці могли реалізувати своє виборче право, відбулися лише в 1990 році, коли розпадався Радянський Союз. Безумовно, це не була реальна демократія, адже мала місце партійна квота, але люди тоді дійсно себе могли реалізувати, адже не було ні білбордів, ні колосальних виборчих фондів, а тільки реальна робота від дверей до дверей», – пригадав Володимир Бойко.

Після цього, впевнений журналіст, реалізація виборчого права в Україні тільки погіршувалася, і зараз це зробити практично не можливо.

«Це відбулося через те, що в Україні фактично немає політичних партій. Натомість ті групи, які так себе називають, не мають ідеології, а тому реально є бізнес-клубами по інтересах. Адже я не бачу, чим відрізняється ідеологія партії Гриценка від ідеології партії Тимошенко. Тобто як такої, ідеології взагалі немає, а це означає, що ці так звані партії представляють тільки самих себе і не представляють жоден прошарок суспільства», – пояснив журналіст.

Отже всі ці групи є частиною одного політикуму – верхнього прошарку суспільства, який не має жодного відношення до простих українців. Єдина їхня мета – перемогти у боротьбі за місця біля Адміністрації Президента.

«На виборах ми побачимо, що значна частина суспільства просто не візьме в них участь через свою байдужість. І голосування буде за принципом у кого красивіша фізіономія, більше білбордів, але жодним чином не за ідеологічними показниками», – вважає Володимир Бойко.

Як повідомлялося, Комітет виборців України закликає заборонити партіям витрачати державні кошти на рекламу.

Так, на фінансування партій у 2017 році з держбюджету було виділено понад 398 млн грн. Найбільше виділили «Народному фронту» – 113 млн 753,5 тис. грн. «Блоку Петра Порошенка» – 112 млн 103,6 тис. грн. Об’єднанню «Самопоміч» – 56 млн 394,56 тис. грн. «Радикальній партії Олега Ляшка» – 38 млн 257,9 тис. грн. «Опозиційному блоку» – 48 млн 467,7 тис. грн. Найменше отримала партія ВО «Батьківщина» – 29 млн 182,2 тис. грн.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 15:21 :40