Новини » Львів 3 вересня, 2018, 15:10
Власники євроблях дали керівнику Львівської митниці випробувальний термін
<nbsp;>

Навести лад на кордоні вимагають громадські активісти і власники авто на іноземній реєстрації. У понеділок, 3 вересня, прийшли пікетувати Львівську митницю і висловили свої вимоги керівнику митниці Левку Прокіпчук, який сьогодні вперше вийшов на роботу після кількамісячної відпустки.

Як повідомляє кореспондент ІА ZIK, до акції, яку організувала громадська «АвтоЄвроСила», долучилися активісти з різних районів Львівщини і навіть з інших областей.

Питання, які турбують власників автомобілів на іноземній реєстрації, озвучив голова ГО «АвтоЄвроСила» Олег Ярошевич.

<nbsp;>

Зокрема, він підняв питання про так звану «пересічку». За його словами, Львівська митниця відмовляється приймати документи про поломку авто чи хворобу власника, що стала причиною протермінування обов’язкового перетину кордону автомобілем на іноземній реєстрації. Натомість такі документи без проблем приймають на митниці Одеси, Вінниці та інших регіонів.

Левко Прокіпчук у відповідь запевнив, що у випадках, коли йдеться про хворобу або ж поломку в результаті зафіксованого поліцією ДТП, документи мають прийматися без проблем. Складніша ситуація, додав він, коли йдеться про «плановий ремонт автомобіля». Він попросив у активістів хоча би тиждень, щоб з’ясувати, як такі документи приймають на інших митницях і чи отримували вони якісь інші розпорядження із центрального апарату, а також отримати роз’ярення від Торгово-промислової палати, які факти повинні вважатися «обставинами непереборної дії» і, відповідно, звільняти власника авто від відповідальності за порушення митних правил. Зокрема, чи належать сюди ті випадки, коли з машини були викрадені реєстраційні документи або були зняті номерні знаки.

<nbsp;>

Окрім того, активістів цікавило, чи можливо спростити «пересічку», дозволивши автомобілям на іноземній реєстрації розвертатися на нейтральній смузі без заїзду на територію Польщі.

За словами голови Львівської митниці, на це не дають згоди прикордонники, оскільки громадяни мають перетинати лінію державного кордону і зробити такий розворот у пунктах пропуску наразі фізично неможливо. «Ми пробували домовитися з поляками – вони не пішли на це», – сказав Прокіпчук.

Також активісти вимагали пояснень від керівника Львівської митниці, чому він 18 місяців не був на робочому місці. Прокіпчук пояснив, що пішов у відпустку через хворобу члена родини і змушений був доглядати за маленькими дітьми. При цьому востаннє на роботі був «три тижні в лютому». А з травня цього року перебував у відпустці за власний рахунок. На цей момент знову йти у відпустку не планує і збирається працювати на своїй посаді й надалі.

Стосовно львівських митників, яких спіймали на хабарі за час його відсутності, Прокіпчук зазначив, що сам факт порушення кримінальної справи не є підставою для їхнього звільнення. Але ці співробітники можуть бути відсторонені на час службового розслідування, і якщо під час цього розслідуванням підтвердиться їхня провина, вони будуть звільнені з посад ще до рішення суду.

Водночас громадськість цікавить питання проведення відкритих конкурсів на посади в митниці. «Ми проаналізуємо з начальником відділу персоналу, чи є вакантні посади, І якщо вони справді є, впродовж десяти днів будуть оголошені конкурси», – сказав Прокіпчук.

При цьому, за його словами, йдеться саме про вакантні посади, тоді як його посада зайнята, тому, відповідно, оголошувати конкурс на керівника Львівської митниці він не бачить потреби.

За підсумками цієї зустрічі представники громадськості домовилися з керівництвом митниці за два тижня – а саме у вівторок, 18 вересня, – організувати відкритий круглий стіл. До того часу керівництво митниці зобов’язалося підготувати роз’яснення щодо озвучені сьогодні проблем.

<nbsp;>

«Ми хочемо почути відповіді. Нам потрібні чіткі правила гри», – наголосив голова ГО «АвтоЄвроСила» Олег Ярошевич.

Разом з тим, активісти домовилися дати Прокіпчуку випробувальний термін у три місяці, щоб він показав, чи здатен проводити системну роботу на митниці.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 01:48 :44