Новини » Політика

Віктор Гвоздь: Ядерні доктрини більше не можуть гарантувати світову безпеку

ZIK

Щоб протистояти ядерній загрозі, потрібно мати зброю стримування. І тому коли Україна відмовлялася від ядерного статусу, то мала б забезпечити себе таким механізмом захисту.

Про це заявив екс-голова Служби зовнішньої розвідки Віктор Гвоздь в ефірі проекту «HARD» з Наташею Влащенко на телеканалі ZIK.

«Сьогодні мало хто з експертів загострює питання про те, що світ вже фактично поділився на клуби ядерних і без’ядерних країн. Так, ще дослідники у 60-х роках наголошували, що в майбутньому диктувати умови будуть ті світові гравці, які матимуть ядерну зброю. Тоді як серед ядерних країн теж визначаються свої лідери за кількістю зарядів і боєголовок, і вони так само конкурують між собою», – констатував Віктор Гвоздь.

Експерт визнав, що з появою сучасної ядерної зброї різні стратегії, доктрини і конвенції відійшли на задній план і вже не можуть допомагати й гарантувати світову безпеку.

Отже, щоб протистояти ядерній загрозі, потрібно мати зброю стримування. І тому коли Україна відмовлялася від ядерного статусу, то мала б забезпечити себе таким механізмом захисту.

«Окрім стратегічної ядерної зброї, яка є досить дорогою в обслуговуванні, є ще й тактична ядерна зброя. І якщо на момент прийняття без’ядерного статусу Україна не могла собі дозволити таку зброю, то потрібно було приймати і спиратися на доктрини ядерного стримування.

Натомість серед країн, які мають однаковий ядерний потенціал, перевага за тією, яка теоретично може першою нанести удар. І якщо це проаналізувати, то можна зрозуміти поведінку Росії та США, які володіють приблизно однаковою кількістю зброї. Відтак, світ фактично знову опинився між дома геополітичними полюсами», – наголосив Віктор Гвоздь.

Як повідомлялося, народний депутат України Сергій Шахов закликав до референдуму задля повернення Україні статусу ядерної держави.Loading...