Новини » Політика

Віктор Гвоздь про Іловайськ і Дебальцеве: Інформації було й так задосить, щоб приймати рішення

ZIK

Інформації від розвідки було більш ніж достатньо, щоб приймати компетентні управлінські рішення.

На цьому в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK наголосив екс-голова Служби зовнішньої розвідки України (2014-2016 рр.) Віктор Гвоздь, коментуючи звинувачення на адресу розвідки, яка не змогла забезпечити перемогу українських бійців в Іловайську та Дебальцевому.

Гість програми пояснив, чи належать до компетенції зовнішньої розвідки питання воєнних операцій, а також розтлумачив різницю між військовою та воєнною розвідкою.

«Питання воєнних операцій і забезпечення на зовнішній розвідці не лежать. Це питання до воєнної розвідки, і навіть не воєнної, а тієї, яка у військах... Воєнна – це загальна назва всієї розвідки у Міністерстві оборони. Головне управління розвідки – це воєнна розвідка, а військова – це вид. Іноді її називають стратегічною розвідкою, яка відповідає за виклики і загрози, а військовий компонент відповідає за забезпечення бойових операцій», – пояснив Віктор Гвоздь.

Повертаючись до запитання про Іловайську трагедію та Дебальцеве, гість програми зауважив, що в цих випадках і військова розвідка не була винна, оскільки інформації було більш ніж достатньо.

«Тут якраз конфлікт інтересів – коли розвідка доповідає, але не приймаються рішення… Інформації було більш ніж достатньо, щоб приймати якісь компетентні управлінські рішення», – наголосив Віктор Гвоздь.

З його слів, йшлося про конкретні військові операції, які очолюють конкретні люди: «Вони мали відповідати і відповідають за це… Річ у тім, що є проблема, коли політичне керівництво іноді втручається у справи військових – і тоді біда».

Нагадаємо, наприкінці серпня 2014 року поблизу Іловайська (Донецька область) противник оточив добровольчі батальйони, підрозділи МВС і ЗСУ, що призвело до значних втрат в особовому складі, а також до захоплення в полон українських силовиків.

14 серпня 2017 року ГПУ опублікувала результати розслідування Іловайської трагедії. За даними Головної військової прокуратури, лише за 29 серпня 2014 року в Іловайську загинули 366 українських бійців, 429 – отримали поранення різного ступеня тяжкості, ще 300 – потрапили в полон, було втрачено техніки на 300 млн грн.

Loading...