Новини » Політика 3 вересня, 2018, 13:59
Тимошенко пропонує кандидатам у президенти меморандум про незмінність курсу

Кандидатів на президентський пост та голів фракцій закликали підписати меморандум щодо незмінності курсу європейського та євроатлантичного вибору України та відновлення територіальної цілісності України.

Із такою пропозицією сьогодні під час засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій та груп, яке транслює телеканал ZIK, виступила лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

Політик, згадавши відповідні ініціативи Президента, звернулася із запитанням, чому чотири роки не було ініціатив стосовно розірвання договору із РФ про дружбу, а також стосовно змін до Конституції щодо руху до членства в ЄС та НАТО, а за кілька місяців до президентських виборів це питання підняли.

Юлія Тимошенко заявила, що з огляду на те, що «президентська кампанія вже на марші, пропонуємо три речі». Так, перша ініціатива стосується незмінності курсу європейського та євроатлантичного вибору України та відновлення територіальної цілісності і суверенітету країни.

«І ми пропонуємо, щоб всі лідери фракцій, кандидати у президенти… підписали цей Меморандум. Я перша його підпишу і звернуся до кожного, де чітко визначено незмінність курсу на європейську інтеграцію, інтеграцію в НАТО, де чітко визначено, що Крим і Донбас – це українські території, які мають бути повернуті. Де чітко визначено, що війна – це війна, а не АТО…, визначені питання, пов‘язані з національною стратегією України», – наголосила Юлія Тимошенко.

Лідерка «Батьківщини» нагадала, що законопроект про денонсацію дружби з країною-агресором було внесли до ВРУ ще 2015 року, його потрібно лише поставити на голосування і підтримати.

Юлія Тимошенко вважає дев’яту сесію ВРУ небезпечною, оскільки є ризик втратити стратегічну державну власність через угоди про концесію, а також ризик розпродажу української землі: «Українські привладні щури з пустими руками з корабля не біжать – вони беруть з собою обшивку і весь скарб із корабля».

Тимошенко попередила, що кожен лобістський законопроект будуть публічно оголошувати. Також вона пропонує відправити уряд у відставку у разі прийняття рішення про зростання тарифів на газ.

Нагадаємо, як повідомила представник Президента України у ВРУ Ірина Луценко, сьогодні Президент України зареєстрував зміни до Конституції України щодо закріплення у ній європейського і євроатлантичного напрямку розвитку держави.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 18:52 :17