Новини » Львів 3 вересня, 2018, 17:18
Цього тижня у місті Лева відбудеться сьомий «Фестиваль партнерства»

Вже традиційно у вересні Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові спільно з Львівською обласною державною адміністрацією, Львівською обласною радою та Львівською міською радою організовує одну з найбільших українсько-польських подій- VIІ «Фестиваль Партнерства», який відбудеться 7−9 вересня.

Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

«Фестиваль Партнерства» сприяє розвитку культурної співпраці Польщі та України, презентує мистецьке життя польських міст та воєводств, і відображає творчу діяльність міста Львова та Львівської області.

Для участі у Фестивалі до Львова прибудуть офіційні делегації від польських воєводств та міст-побратимів Львова. Разом із львівськими колегами їхні польські партнери, політичні, громадські та культурні діячі ділитимуться досвідом на «Форумі Партнерства», модератором, якого буде доктор Бартломей Валас. Цього року дебати стосуватимуться культури, туристичного розвитку міст і його впливу на історичні міста та життя городян.

У самому серці Львова – на площі Ринок, розміститься сцена «Фестивалю Партнерства», де протягом 7−8 вересня виступатимуть українські і польські музичні колективи різноманітних напрямків.

Так, у п’ятницю, 7 вересня, музична програма відображатиме все різноманіття сучасного музичного світу. Цього дня виступлять вроцлавські «Wciąż Młodzi», улюбленці львівської публіки «Joryj Kłoc», цьогорічні володарі музичної нагороди «Фридерик» у категорії Альтернативна платівка року – гурт «Micromusic» з Варшави. Сучасний цирковий мікс у поєднанні з імпровізацією музики різних стилів представлять Лукаш Ємьола та Артур Перскавєц в проекті «Lublinduo». А на завершення дня, поціновувачів сучасної музики потішить одне з найцікавіших явищ актуальної польської сцени – проект «Nervy» із Сілезії.

У суботу, 8 вересня, фестивальну програму добротним блюз-роком відкриє гурт «Blues Perspektive Band» з Жешува. Продовжать концерт патріархи польської «шантової» традиції – гурт «Wodny Patrol». А далі слухачі матимуть насолоду зануритись у світ етномотивів разом із сімейним проектом «Kapela Maliszków» з Низьких Бескид, етно-роковим гуртом «Żmije» з Підкарпаття та несамовито-драйвовим українським фолк-роком від проекту «Horpyna» з Ольштина.

Також, на площі Ринок на промо-стендах представлятимуть свої туристичні перлини та освітні програми партнери Львова – польські міста і воєводства. Цьогорічною родзинкою буде мобільне велосипедне містечко – місце, у якому наймолодші учасники зможуть навчитись безпечно їздити на велосипеді через перехрестя та потенційно небезпечні місця.

У програмі фестивалю заплановані різножанрові виставки: Варшава представить прекрасну фотовиставку «Газетні фотографії Варшави у 1918−1939 роках», місто Єленя Гура привезе виставку «Карконоші – перлина сілезьких краєвидів» з фондів Музею в Карконошах, а з міста Кєльце до Львова приїдуть виставки картин двох митців, яких поєднує захоплення новими засобами масової інформації та віртуальним світом, а саме – виставка Магдалени Лесьняк «В мережі» та Рафала Урбанського «QR – реінтерпретація».

Вхід на всі акції фестивалю – вільний.

Довідка.

«Фестиваль Партнерства» був ініційований Генеральним Консульством Республіки Польща у Львові у вересні 2012 року. Фестиваль створено задля розвитку українсько-польської культурної співпраці, презентації мистецького життя польських міст та воєводств, a також господарів – міста Львова та Львівської області.

Мета фестивалю – звернути увагу українців та поляків на великий доробок у співпраці Львова та Львівщини з польськими партнерами, який є прикладом європейського добросусідства. За останні роки ідея фестивалю стала актуальною, як ніколи, а стосунки України і Польщі показали, що друзі пізнаються в біді.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 23:54 :28