live
Новини » Політика 429 Читать эту новость на русском

Хмара закликав запровадити «кримінал» за антиукраїнську пропаганду в російській церкві

ZIK

За антиукраїнську пропаганду, яку веде Російська православна церква в Україні і яка впливає на національну безпеку, має бути кримінальна відповідальність.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявивдисидент, Герой України Степан Хмара.

Гість програми наголосив, що жодного розколу серед українського православ’я немає, адже в Україні є УПЦ КП і є УПЦ Московського патріархату – іноземна церква. Степан Хмара зауважив, що зараз важливим є визначити юридичний статус Російської православної церкви в Україні, перереєструвавши парафії тощо.

«Плюс потрібно прийняти певні поправки до Кримінального кодексу за антиукраїнську пропаганду. Усі представники РПЦ в Україні нахабно брешуть і кажуть, що в Україні є громадянський конфлікт, що це братовбивча всередині України війна. Так от, за це має бути кримінальна відповідальність, адже це впливає на національну безпеку України», – вважає Степан Хмара.

Гість програми вважає, що працівники СБУ мають бути присутні на кожній Службі Божій у храмах УПЦ МП й уважно слухати, про що священики говорять на проповідях, адже відомо, що вони ведуть антиукраїнську пропаганду у брутальний спосіб. Окрім того, слід стежити, яку літературу поширюють. Степан Хмара навів приклад Почаївської Лаври: «Це страшне! Це сором за нашу державу, що вона дозволяє таке».

Гість програми вважає, що слід наводити лад в країні, а не сподіватися на те, що надання Томосу про автокефалію вирішить усі проблеми.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха з проханням видати Томос про автокефалію православної церкви в Україні.19 квітня Верховна Рада підтримала це звернення.

Як повідомлялося, минулої п’ятниці у Стамбулі відбулася зустріч Вселенського патріарха Варфоломія з предстоятелем РПЦ патріархом Кирилом.

Речник УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря) розповів, що Вселенський патріарх Варфоломій на зустрічі у Стамбулі повідомив предстоятелю РПЦ патріарху Кирилу, що збирається надати Українській православній церкві автокефалію.

Як повідомив сьогодні Президент Петро Порошенко, Вселенський Патріархат ухвалив рішення про право Вселенського Патріархату без урахування думки Москви надавати всім державам права на створення Помісної Церкви.

Loading...
Loading...
Loading...