Новини » Політика 3 вересня, 2018, 20:37
РПЦ забрала Київську метрополію нечесно і неканонічно, – тези доповіді Вселенського патріарха
синаксис
синаксис

Вселенський патріарх не визнає московської церковної юрисдикції над Україною.

Про це йдеться в оприлюднених архієпископом Чернігівським і Ніжинським, прес-секретарем Української православної церкви Київського патріархату Євстратієм (Зорею) ключових пунктах з промови Вселенського патріарха Варфоломія на Синаксі, які стосуються українського питання

Ось їх перелік:

1. Перенесення місця перебування митрополитів Київських на початку XIV ст. до Москви відбулося без благословення Матері Церкви Константинопольської і побожний український народ не раз робив кроки до усунення з-під влади Москви.

2. Патріархат у Москві був проголошений без включення до нього Київської Митрополії.

3. Лист 1686 р. був наданий під тиском і через обставини, і в ньому йшлося лише про надання дозволу (вжите англійське слово «ліцензія») Московському патріарху посвідчувати Київського митрополита. Але цей митрополит мав і надалі визнавати Вселенського патріарха як свого главу і перебувати в його юрисдикції, про що мало свідчити згадування імені Вселенського патріарха за богослужінням. Ці умови не були дотримані.

4. Ніяких інших документів, які б свідчили про «повну передачу» Київської Митрополії в юрисдикцію Московського патріархату, не відомо.

5. Канон 1 Вселенського собору зобов’язує Патріархів не поширювати свої права поза межі своєї юрисдикції.

6. Вселенський патріархат терпеливо ставився до порушення його прав, але це не означає згоду з таким порушенням чи що воно стало законною справою.

7. Всім відомі церковні проблеми в Україні і Російська церква одна несе відповідальність за них. А тому, як причина проблем, вона не може бути тим, хто їх вирішить.

8. Питання також потребує дій Вселенського патріарха ще й тому, що до нього з проханням про це зверталася і влада Україні, і (дослівно) «Патріарх» Філарет Київський.

Щодо всього комплексу українських питань на прохання Церкви була підготовлена доповідь на понад 90 сторінок, яка буде заслухана.

9. Також беззаперечним є канонічний привілей Вселенського патріарха на розгляд апеляцій до нього від єпископів та кліру і вірних інших Помісних церков, якщо вони не можуть отримати канонічного захисту своїх прав у власній Церкві. На цю тему також є доповідь.

Також Євстратій (Зоря) додає текст з доповіді – за публікацією англійською мовою на сайті УПЦ в США (Константинопольського Патріархату).

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 14:21 :25