Президент зареєстрував зміни до Конституції щодо курсу до ЄС та НАТО і флоту РФ у Криму

Президент України Петро Порошенко. Фото: president.gov.ua

Сьогодні Президент України зареєстрував зміни до Конституції України щодо закріплення у ній європейського і євроатлантичного напрямку розвитку держави.

Про це сьогодні під час засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій та груп, яке транслює телеканал ZIK, повідомила представник Президента України у ВРУ Ірина Луценко.

Представник Президента України у ВРУ поінформувала, що будуть внесені зміни до ст. 85, 102, 116, якими передбачено відповідальність ВРУ, Президента України, а також КМУ щодо закріплення євроатлантичного напрямку. З її слів, будуть внесені зміни у преамбулу Конституції. Ірина Луценко зазначила, що Президент пропонує вилучити положення, яке передбачає використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань на умовах оренди відповідно до міжнародних договорів.

«Мається на увазі перебування Чорноморського флоту Росії на території Кримського півострова», – наголосила Ірина Луценко.

Представник Президента у ВРУ зазначила, що Петро Порошенко просить усі фракції Ради підтримати його звернення до Київської міської ради, щоб назвати вулицю Івана Кудрі у Києві на честь сенатора Джона Маккейна.

Ірина Луценко наголосила, що Президент закликає вирішити питання щодо оновлення ЦВК, щоб не дати підстав піддати сумніву майбутні президентської вибори та вибори до ВРУ, а також прискорити вирішення питання стосовно зняття депутатської недоторканності.

Ірина Луценко повідомила, що сьогодні Президентом буде зареєстровано зміни до статуту ЗСУ щодо встановлення нового вітання «Слава Україні – Героям слава!».

Як повідомляли раніше, Президент Петро Порошенко внесе на розгляд Верховної Ради зміни до Конституції України в частині закріплення в Основному законі стратегічних цілей Української держави – набуття членства України в Європейському Союзі та Північноатлантичному Альянсі.

Нагадаємо, відкриття дев’ятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання відбудеться 4 вересня 2018 року о 10-й годині в сесійній залі Верховної Ради України.

Восьму сесію ВРУ восьмого скликання голова ВРУ Андрій Парубій закрив у липні.

Закриваючи восьму сесію ВРУ, спікер заявив, що першим питанням дев'ятої сесії Верховної Ради восьмого скликання має стати питання щодо оновлення ЦВК.Loading...